גלישה בטוחה ברשת

טיפים ועצות להתנהלות בטוחה והכרויות ברשת

רוצים להכיר ברשת, אך חוששים שזה לא בטוח עבורכם? הנה מספר טיפים ועצות שיסייעו לכם.רשת האינטרנט ממזמן פרצה את גבולות המרחב והמקום ויש בה הכל מהכל, לצערנו גם רמאים. אבל יש דרכים שבהן תוכלו לשמור על עצמכם ולגלוש יותר בטוח.

נזהרים ברשת


1. מאתרים זדוניים – שכל מבוקשם הוא לקחת מכם מידע במרמה על מנתת להשתלט על המחשב שלכם או מכשיר הטלפון ולבקש כופר.

2. מאתרי פישינג – שמחפשים להשיג מכם פרטים אישיים כמו מספר חשבון בנק, סיסמאות, ת.ז ועוד.

3. מאפליקציות - שבמדיניות הפרטיות שלהן הן מבקשות חשיפה לפרטים אישיים שלא לצורך.

איך תימנעו מזה?

1. היכנסו רק לאתרים מוכרים דרך גוגל
2. אל תשאירו מידע אישי בכל אתר
3. הפעילו מערכת הגנה מפני וירוסים
4. אל תלחצו על כל קישור שמגיע אליכם
5. היכנסו רק לאתרים מאובטחים עם קידומת HTTPS
6. אל תזינו כרטיס אשראי באתר אין לו הבטחת SSL
7. כל שימוש שיש בו סיסמא, בצעו התנתקות בסיום
8. התקינו חוסם פרסומות

גם ברשת לא מדברים עם זרים


כשהיינו קטנים, הורינו היוו מזהירים אותנו לא לדבר עם זרים, אך ברשת כולם זרים ואנונימיים לנו, אז איך מכירים בכל זאת? שמים לב לכמה דקויות חשובות:

1. מושלם מידי הוא כנראה לא אמיתי – שימו לב מה מציאותי ומה נראה טוב מידי מכדי להיות אמיתי.

2. יוצאים למפגש? עשו זאת בטוח – אם החלטתם להיפגש עם מישהו מהרשת, עשו זאת באור יום ובמקום שיש בו אנשים כמו מסעדה או בית קפה. כמו כן, הודיעו למישהו קרוב על המפגש.

3. בתים של זרים מחוץ לתחום – אין ללכת למפגש בבית של מישהו שאתם לא מכירים. חשוב להמתין עד להכרות מעמיקה.

4. לנסות דאבל דייט – במקום לצאת עם מישהו בפעם הראשונה לבד, עשו דאבל דייט.

5. צופים מהצד – תצאו לדייט, אבל תדאגו שיש לכם חבר שאתם סומכים עליו שצופה מהצד. תוכלו גם לשמוע את ההתרשמות שלו לאחר הדייט.

6. לא לצאת לדייט אחרי שיחה אחת – לפני שאתם מחליטים להיפגש, בצעו מספר שיחות עם הצד השני ולא אחת ונסו לשים לב לפרטים הקטנים. וודאו שאתם יוצאים לדייט עם מישהו שלא יכול להזיק לכם.

7. מוודאים אמינות – לפני דייט, הפכו לחוקרים ונסו לבדוק את הפרופיל של הצד השני ברשתות החברתיות. זה ייתן לכם הרבה מידע שיכול לסייע לכם להבין מי עומד מולכם.

8. דייט עם זרים מחייב תיאום ציפיות – לפני שאתם יוצאים לדייט, תאמו ציפיות עם הצד השני וודאו שהמטרות שלכם דומות. אם אתם יוצאים לדייט כדי למצוא זוגיות ארוכת טווח, וודאו שזה גם מה שהצד השני מחפש.

9. תמונות אינטימיות מחוץ לתחום – לעולם אל תחלקו תמונות אינטימיות שלכם שהצד השני יכול לעשות בהן שימוש. אתם לא מכירים את יצר הנקמה של הצד השני ודייט זה ממש לא הזמן לנסות זאת.


10. אל תתפתו למקרים סוחטי רגש – אם מישהו שאתם לא מכירים מבקש מכם בדייט או אחרי זמן קצר של הכרות כסף לצורך בעיה שיש לו, אל תתפתו לסייע בעזרת הכסף שלכם. אפשר לתמוך גם באמפתיה.


11. עם מילים יפות לא הולכים למכולת – אל תלכו באמונה עיוורת אחרי אנשים עם לשון חלקלקה ואל תאמינו לכל דבר.

12. תקיפה לא חייבת להיות פיזית, היא יכולה להיות גם מאחורי המקלדת – אם נתקלתם בבריוני מקלדת, סיימו את השיח איתם, כי לא כדאי להתקדם מכאן למפגש.

לסיכום, הכרות ברשת היא דבר נפלא ומאפשרת להכיר אנשים חדשים, רק חשוב שתעשו זאת באופן בטיחותי. עקבו אחר הטיפים שלנו ותוכלו להמשיך להנות משיחות נעימות ומעניינות באתר.

סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר