זוגיות במצב לחימה

איך להתגבר על הלחץ, הפחדים והכעסים

תוסיפו לכל הסיר לחץ היום יומי של החיים גם מצב של מלחמה וחוסר ביטחון שמתחולל במדינה שלכם והנה קיבלתם מתכון שלפעמים יכול דווקא להיות מתכון לאסון ולא מתכון לארוחה משובחת.

אז אם כבר אנחנו דנים במצב מלחמה, קודם כל יש להבין את מה שאנחנו ניצבים מולו. ברגע שנבין מול מה אנחנו מתמודדים נוכל להיות ערוכים הרבה יותר ולתכנן פעולות שיביאו לנו את הניצחון. כך בדיוק גם בזוגיות, על מנת שתצליחו לצלוח את התקופה המאתגרת שהמצב מביא עימו תבינו מה האתגרים שצפויים לכם במהלך זמן הלחימה ומה אתם יכולים לעשות על מנת לשמור על הזוגיות שלכם.

הנה כמה דרכים לשמור על הזוגיות בזמנים הקשיםכשצפוף גם מלחיץ –

אנו מוצאים את עצמנו שוהים הרבה פעמים או במרחב המוגן או בתוך הבית סגורים ביחד מבלי היכולת לקחת רגע " זמן נשימה ". שהייה אינטנסיבית ומתחים מהמצב הקיים והחשש למה יהיה ומה צפוי יכולים לעורר קונפליקטים ומתחים ולעורר כעסים וריבים. עצרו רגע וחישבו האם הכעס הזה באמת מופנה כלפי משהו שעשה בן / בת הזוג או שמדובר פשוט בהשלכה של אותו המתח והלחץ שאתם שוהים בו כרגע?

פערי תגובה –

כל אחד מגיב לסיטואציה שונה מהשני, דווקא במצב של מלחמה ולחץ גדול מאוד יכול להיווצר פער וליצור קושי בקבלת הפרטנר ואופי ההתמודדות שלו. אחד אולי יבחר להתכנס לעצמו ואילו השני ירצה דווקא לדבר על המצב כמה שיוצר ולהוציא את הדברים מהסיסטם שלו. תדאגו לתקשר לפרטנט שלכם את הצרכים שלכם ולקבל שלפעמים כרגע הצד השני לא יכול לספק אותם.

לבד זה לגמרי לבד –

הרבה מאוד מבני הזוג מגויסים לעזור בלחימה ומשאירים מאחוריהם את בני הזוג ואת המשפחה. הדאגה למי שנמצא בחזית הלחימה יחד עם הדרישה להמשיך לנהל שיגרה ומשימות יום יומיות יכולות לעורר אצל הפרטנט שנותר המון תסכולים והרגשת עצב ובדידות גדולה מאוד. דאגו לנסות לשמור על שגרת שיחות כמה שניתן במצב כזה ולתזכר אחד לשני שלמרות המרחק והקושי אתם אכן נמצאים שם איתם.

ציפיות לא רק בכריות –

במצב של לחץ רובנו נוטים לראות את עצמנו ואת הצרכים שלנו ולצפות באופן עיוור לגמרי שהפרטנר שלנו, זה שמכיר אותנו כביכול כל כך טוב ידע להבין את הצרכים שלנו ולתת עליהם מענה. כמובן הדבר לא באמת קורה שכן גם הצד השני נמצא באותו המצב כמוכם וחווה גם הוא את העוצמות של המצב המתחולל. דאגו לדבר על הציפיות שלכם אחד מהשני ואיך חשוב לכם שתתנהלו במצבי הלחץ והאתגר שיוצרת המלחמה.

בסופו של דבר תזכרו שאתם העוגן אחד של השני בתקופה כל כך מאתגרת ומלאה בחוסר וודאות ופחדים. תהיו שם אחד עבור השני מבלי לשפוט או להלקוח על השוני ולנסות כמיטב יכולתכם לתת מענה לצרכים של הפרטנר וכך לא רק שתצלחו יחדיו תקופה מאתגרת וקשה אלא תצאו ממנה מחוזקים הרבה יותר.
זוגיות במצב לחימה

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

חמש דרכים לשבור את הקרח

חמש דרכים לשבור את הקרח

פורסם בתאריך: 29/03/2022 08:24:57

זו הפעם הראשונה שלכם באתר הכרויות? מחפשים רומן לא מחייב או קשר קצר במיוחד אך חוששים לקפוץ למים? אפשר להבין אתכם.

הידעתם – שימושי השוקולד

הידעתם – שימושי השוקולד

פורסם בתאריך: 17/07/2012 11:31:53

שוקולד – מאכל מיני שאין כמוהו. הכנו עבורכם רשימה קצרה שמרכזת את השימושים האפשריים בשוקולד בהקשר של מגע מיני.

מיניות של בני האדם

מיניות של בני האדם

פורסם בתאריך: 16/10/2012 13:32:12

המיניות של בני האדם שונה ומיוחדת. סקס בלבד אינו מספיק בכדי לספק את צרכינו במלואם.

טיפים להתחלה באתר הכרויות

טיפים להתחלה באתר הכרויות

פורסם בתאריך: 01/02/2011 17:57:48

צריכים טיפים למציאת אהבה? אני כאן כדי לתת לכם טיפים מועילים שיכולים לעזור לכם בתחילת הדרך למציאת זוגיות טובה.

מה גברים אוהבים

מה גברים אוהבים

פורסם בתאריך: 15/12/2011 15:57:23

מי שחושבת שקל לספק גברים טועה טעות חמורה. התשובה לשאלה מה גברים אוהבים מורכבת ומסובכת.

אהבה בקיץ

אהבה בקיץ

פורסם בתאריך: 08/05/2011 15:11:54

מה עוד אפשר להגיד על הקיץ? שמש, ים, בחורים ובחורות בבגדי ים, ואיך מכל הדברים הללו ביחד נמצא אהבה לתקופת הקיץ?

סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר