מתי לעבור לגור עם החבר? זאת שאלה שמטרידה את כולנו.

לעבור לגור עם החבר החדש? - 19/01/2012 13:24:57
הגב על מאמר זה
האם הקשר כבר בשל למגורים משותפים? ואולי הוא בשל ואת עוד לא?
לעבור לגור עם החבר החדשפרק ב´ כמו שאפשר להגדיר את זה בחיי הזוגיות הוא גם ככה לא קל, ואחת הסיבות שמכבידות על הקשר באופן מיוחד היא הילדים, שיכולים בהחלט לשנות קשרים זוגיים מקצה אל קצה, לשנות את חיי המשפחה, להשפיע על הגירושין שלכם, להשפיע על החבר החדש ועוד.
קשה לילדים לקבל שאמא מצאה תחליף לאבא (או להפך), וקשה להם להכניס איש זר לחייהם. אם החלטתם לקחת את הקשר צעד אחד קדימה ולעבור לגור ביחד, קחו בחשבון שזה צעד שיכול להיות לא פשוט בכלל לילדים, וההשפעה יכולה להיות גדולה לא רק עליהם בפאן הנפשי והאישי אלא גם עליכם למרות הרצון הטוב.

האם הגיע הזמן לעבור לגור יחד?

איך יודעים שאתם בשלים לעבור לגור יחד? כדאי לחשבו על זה לעומק ולא לקפוץ למים לפני שבטוחים במה שעושים.
לעבור לגור יחד זה צעד רציני שלא צריך להקל בו ראש, מכיוון שזה תהליך שישפיע מאוד על הילדים צריך לשקול קודם את כל הפרמטרים, ולא לפעול מתוך חשק פתאומי ולוודא קודם שאתם בטוחים בהחלטה.

איך להכין את הילדים למגורים המשותפים

כבר לפני המעבר חשוב שהילדים יכירו את בן הזוג החדש. כדאי לנסות לגרום להם להתקרב לבן הזוג, ולהסביר להם שהוא לא בא במקום אבא או אמא, אלא בנוסף.
מומלץ לצאת לטיולים משותפים, לבלות זמן ביחד ולתת להם להתרגל לאט לאט אחד לשני.
לפני המעבר כדאי לשבת עם הילדים ולשוחח עם השינוי הצפוי, חשוב להקשיב לילדים ולשמוע את דעתם, את החששות ואת הציפיות שלהם. כדאי גם לא להסתיר מהילדים מידע, כך הם יפחדו פחות ויקבלו הרבה יותר מידע נכון ואמין, מה שיגרור תגובות יותר רגועות מצדם במצב בו הם לא מקבלים את החבר החדש או לא מרוצים מהתהליך החדש.

מה קורה לאחר המעבר למגורים משותפים

אחרי המעבר למגורים משותפים חשוב לקבוע כללי התנהגות בבית. מסגרת כללים תיטיב עם הילדים, ילדים זקוקים לגבולות וקווים אדומים. הכללים צריכים להיות ברורים לכולם במידה שווה. לוקח זמן לכל אחד למצוא את המקום שלו במשפחה החדשה שמתגבשת, ובשביל זה צריך להיות סבלניים.
מעבר עם בן/ בת זוג חדשים כאשר כבר יש ילדים הוא ברוב המקרים צעד מורכב עבור כל המשפחה. האם ההורה החדש אחראי על חינוך הילדים? האם הילד ירגיש קנאה בבן הזוג החדש ש"לוקח" לו את ההורה הביולוגי שלו? ומה לגבי ילדים משותפים? יחד עם זה, מגורים משותפים יכולים להיות התחלה חדשה וטובה עבור כולם.

נשמח לקרוא סיפורים שלכם בנושא מעבר עם הילדים למקום מגורים חדש עם החבר החדש, נשמח לקרוא על הדילמות שלכם, ועל תגובות הילדים.

אהבת את מה שקראת? זה הזמן לעשות LIKE!

עדיין לא נרשמת לאתר! מצטרפים עכשיו ומתחילים להנות ולהגשים פנטזיות.
עדיין לא נרשמת לאתר - הצטרף/י עכשיו בחינם
הגב על מאמר זה
מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:
  • למה כדאי לי להתפשר - להתפשר? אני? מה פתאום! אני מחכה לבחורה המושלמת. אם אני אחכה ואחפש מספיק היא תגיע. אז למה כדאי לי להתפשר?
  • איך יודעים מי מתאים לי - איך יודעים מי מתאים לי? זוהי שאלת השאלות. כנסו ותלמדו על כמה קריטריונים שייסעו לכם במציאת תשובה.
  • מה עושים כשאין אהבה בקשר - קשר זוגי מוצלח מבוסס על אהבה הדדית בין בני הזוג. אבל מה עושים כשלא הולך? מה עושים כשאין אהבה בקשר?
  • אהבה בתוך כספת - מרבית האנשים מחפשים תמיד חברה של אנשים איתה הם יוכלו לשהות וליהנות, אז מה הוא סוד האהבה?
  • מה עושים כשאין אהבה בקשר - קשר זוגי מוצלח מבוסס על אהבה הדדית בין בני הזוג. אבל מה עושים כשלא הולך? מה עושים כשאין אהבה בקשר?


כל התגובות למאמר:
עדיין לא נכתבו תגובות להודעה
כל הזכויות שמורות - אתר הכרויות XYDate ©