איך להתאהב בקלות

להתאהב בקלות - 22/03/2012 14:23:20
הגב על מאמר זה
לכולנו יש את החבר/ה האלו שמתאהבים בקלות, אולי אפילו אנחנו סובלים מאותה בעיה. איך אפשר להתמודד עם זה?
להתאהב בקלותלפי מה שמוצג בסרטים/סדרות/ספרים, נדמה כי משאת נפשנו הינה מציאת אהבה. אהבה נתפסת כמשוש חיינו, כדבר שאם רק נצליח להשיגו נזכה לחיים מאושרים ומלאים. כל מי שעובר את שלב ההתבגרות בחייו יודע כי לא בדיוק כך הוא הדבר. אין ספק כי אהבה הינה דבר אמיתי וכן רכיב חשוב ומרכזי בחיינו, אך אסור לנסות לחפש אותה ´בכוח´. מי שמחפש אהבה כוח סופו להתאהב בקלות בפרטנרים לא מתאימים ולסבול ממפח נפש.

למה מתאהבים בקלות?

כפי שציינתי קודם, אנו מתאהבים בקלות כי אנחנו חושבים שבאמצעות זאת נוכל למלא את החללים הקיימים בחיים של רובנו. כמעט כולנו חשים סוג מסוים של ריקנות בחיינו. אנו מנסים להתמודד עם תחושת הריקנות הזו באמצעות עיסוקים כמו עבודה, תחביבים ובילויים. אחת הדרכים המומלצות (לפי התרבות הפופולארית) למלא את הריקנות הזו היא באמצעות מציאת אהבה.
להתאהב זה באמת דבר ממש כיף. פתאום אנחנו כבר לא חושבים ממש על הבעיות שבחיינו ועסוקים בתחושה הנעימה של פרפרים בבטן. עם זאת, כל מי שחווה אהבה כוזבת יודע כשכאשר הגלגל מסתובב הפרפרים הללו הופכים לתיל קוצני שדוקר אותנו מבפנים ולעיתים אף מנטרל אותנו מפעילות יום-יומית.

למה לא כדאי להתאהב בקלות?

מלבד הסיכון של מפח הנפש, התאהבות מהירה וקלילה מובילה לתפיסה מעוותת של המציאות. זוגיות טובה מתבססת על הבנה כמה שיותר מלאה של בני הזוג בקשר. תקוות שווא וציפיות גבוהות מידי כמעט תמיד יובילו לאכזבה ואף לויתור על קשר שהיה יכול להיות מעולה עבורנו.
מלבד זאת, יש את הרושם שאנו משדרים לצד השני. החוקיות שקיימת בזוגיות אינה מקבלת צד אחד נלהב מידי בקשר. אפילו אדם נואש לקשר ירגיש מוזר כאשר הפרטנרית שאיתו תהיה בעלת פרספקטיבה לא רציונאלית בנוגע לקשר. כולנו כבר מכירים את הקלישאה שבמידה ואנחנו רודפים אחרי הצל שלנו הדבר היחידי שהוא עושה הוא לברוח.

איך לא מתאהבים בקלות?

קבלת המציאות על שלל גווניה השונים היא הדרך היחידה שלכם להתמודד עם האשליות המקיפות אותנו מכל עבר. מאוד נדיר למצוא קשר מושלם לגמרי. באידיאל אמנם קיים קשר שכזה אבל קשה למצוא אותו בחיים האמיתיים.
מה שכן, מומלץ לנסות לרדוף אחרי האידיאל הזה. כדאי להשתמש באידיאל הזה כדי להנחות אותנו במציאת הקשר הזה. כשנסתכל על החיפוש אחר אהבה בצורה מציאותית לא ניפול קורבן לאשליות שיובילו אותנו להתאהבות מהירה ומזויפת.
משהו אחרון, מובן כי לא נעים לשמוע את חברינו אומרים לנו עם מי אנחנו צריכים להיות ועם מי לא. הרי זו החלטה שלכם. למרות זאת, פתחו את האוזניים ואת הראש, בסופו של דבר הם רוצים בטובתכם.

משפט סיכום: להתאהב בקלות נשמע כמו כיף גדול. המציאות לא תמיד קלילה ובכדי להגיע לאהבת אמת צריך להשתמש בראש באותה מידה שמשתמשים בלב.

אהבת את מה שקראת? זה הזמן לעשות LIKE!

עדיין לא נרשמת לאתר! מצטרפים עכשיו ומתחילים להנות ולהגשים פנטזיות.
עדיין לא נרשמת לאתר - הצטרף/י עכשיו בחינם
הגב על מאמר זה
מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:
  • משפטי פתיחה - משפטי פתיחה אינם מיתוס. רבים מאיתנו משתמשים בהם בכדי לזכות בתשומת הלב של מושא התשוקה והאהבה שלנו .
  • החגים באים וגם הבילויים - פסח. האסוציאציה הראשונה שהמילה פסח מעלה לי היא חופש! וחופש, כידוע, צריך לנצל היטב.
  • האם לתת את המספר שלי - בחור ניגש לבחורה ומתחיל איתה. כל הבחורות שאלו עצמן את השאלה הזו - האם לתת בהתחלה את המספר שלי?
  • מסיבת רווקות - מסיבת רווקות הינה אירוע משמח ביותר. ישנן דרכים רבות לחגוג את הערב הזה. עם זאת, ישנם מספר דגשים שיש לשים אליהם לב.
  • סילבסטר - הסילבסטר מתקרב בצעדי ענק ואיתו גם החגיגות הידועות. מה איתכם? יש לכם תוכניות לסילבסטר
  • רומנטיקה - רומנטיקה, מכירים את המילה הזו? חושבים שהיא חשובה? אם כן, איך אפשר לקיים אותה בצורה הטובה ביותר?


כל התגובות למאמר:
עדיין לא נכתבו תגובות להודעה
כל הזכויות שמורות - אתר הכרויות XYDate ©