להתאהב בקלות

איך להתאהב בקלות

למה לא כדאי להתאהב בקלות ואיך אפשר להתמודד עם הנושא?

לפי מה שמוצג בסרטים/סדרות/ספרים, נדמה כי משאת נפשנו הינה מציאת אהבה. אהבה נתפסת כמשוש חיינו, כדבר שאם רק נצליח להשיגו נזכה לחיים מאושרים ומלאים. כל מי שעובר את שלב ההתבגרות בחייו יודע כי לא בדיוק כך הוא הדבר. אין ספק כי אהבה הינה דבר אמיתי וכן רכיב חשוב ומרכזי בחיינו, אך אסור לנסות לחפש אותה ´בכוח´. מי שמחפש אהבה כוח סופו להתאהב בקלות בפרטנרים לא מתאימים ולסבול ממפח נפש.

למה מתאהבים בקלות?

כפי שציינתי קודם, אנו מתאהבים בקלות כי אנחנו חושבים שבאמצעות זאת נוכל למלא את החללים הקיימים בחיים של רובנו. כמעט כולנו חשים סוג מסוים של ריקנות בחיינו. אנו מנסים להתמודד עם תחושת הריקנות הזו באמצעות עיסוקים כמו עבודה, תחביבים ובילויים. אחת הדרכים המומלצות (לפי התרבות הפופולארית) למלא את הריקנות הזו היא באמצעות מציאת אהבה.
להתאהב זה באמת דבר ממש כיף. פתאום אנחנו כבר לא חושבים ממש על הבעיות שבחיינו ועסוקים בתחושה הנעימה של פרפרים בבטן. עם זאת, כל מי שחווה אהבה כוזבת יודע כשכאשר הגלגל מסתובב הפרפרים הללו הופכים לתיל קוצני שדוקר אותנו מבפנים ולעיתים אף מנטרל אותנו מפעילות יום-יומית.

למה לא כדאי להתאהב בקלות?

מלבד הסיכון של מפח הנפש, התאהבות מהירה וקלילה מובילה לתפיסה מעוותת של המציאות. זוגיות טובה מתבססת על הבנה כמה שיותר מלאה של בני הזוג בקשר. תקוות שווא וציפיות גבוהות מידי כמעט תמיד יובילו לאכזבה ואף לויתור על קשר שהיה יכול להיות מעולה עבורנו.
מלבד זאת, יש את הרושם שאנו משדרים לצד השני. החוקיות שקיימת בזוגיות אינה מקבלת צד אחד נלהב מידי בקשר. אפילו אדם נואש לקשר ירגיש מוזר כאשר הפרטנרית שאיתו תהיה בעלת פרספקטיבה לא רציונאלית בנוגע לקשר. כולנו כבר מכירים את הקלישאה שבמידה ואנחנו רודפים אחרי הצל שלנו הדבר היחידי שהוא עושה הוא לברוח.

איך לא מתאהבים בקלות?

קבלת המציאות על שלל גווניה השונים היא הדרך היחידה שלכם להתמודד עם האשליות המקיפות אותנו מכל עבר. מאוד נדיר למצוא קשר מושלם לגמרי. באידיאל אמנם קיים קשר שכזה אבל קשה למצוא אותו בחיים האמיתיים.
מה שכן, מומלץ לנסות לרדוף אחרי האידיאל הזה. כדאי להשתמש באידיאל הזה כדי להנחות אותנו במציאת הקשר הזה. כשנסתכל על החיפוש אחר אהבה בצורה מציאותית לא ניפול קורבן לאשליות שיובילו אותנו להתאהבות מהירה ומזויפת.
משהו אחרון, מובן כי לא נעים לשמוע את חברינו אומרים לנו עם מי אנחנו צריכים להיות ועם מי לא. הרי זו החלטה שלכם. למרות זאת, פתחו את האוזניים ואת הראש, בסופו של דבר הם רוצים בטובתכם.

משפט סיכום: להתאהב בקלות נשמע כמו כיף גדול. המציאות לא תמיד קלילה ובכדי להגיע לאהבת אמת צריך להשתמש בראש באותה מידה שמשתמשים בלב.

להתאהב בקלות

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

מהי בגידה?

מהי בגידה?

פורסם בתאריך: 14/09/2010 22:21:34

רבות דובר על הבגידה. המילה הנוראית הזו מעולם לא נאמרה בהקשר חיובי מדי ולה פנים רבות. אז מה מוגדר בעצם כבגידה?

פגוש את ההורים

פגוש את ההורים

פורסם בתאריך: 14/12/2021 14:14:05

מזל טוב לכם, הגעתם לרגע המכריע ביותר במהלך הקשר שלכם, רגע פגישת ההורים. כך עושים את זה נכון.

לגרום לבחורה לגמור

לגרום לבחורה לגמור

פורסם בתאריך: 07/12/2011 14:06:50

כבר הנחתנו אדם על הירח אבל עוד לא מצאנו שיטה מוכחת לגרום לבחורה לגמור, אז איך עושים את זה נכון?

אורגזמה נשית

אורגזמה נשית

פורסם בתאריך: 13/03/2012 16:21:43

אורגזמה נשית, כל מה שרציתם לדעת והתביישתם לשאול. מה מפריע לנשים להגיע אליה, ואיך אפשר לסייע לבנות?

הכרויות באינטרנט

הכרויות באינטרנט

פורסם בתאריך: 02/03/2011 10:33:55

ההיצע בשוק ההיכרויות, גרם לכללים להשתנות. נגמרו הימים של התמימות, והאמונה במציאת האהבה באינטרנט.

יצירת זוגיות מצליחה דרך אתרי הכרויות

יצירת זוגיות מצליחה דרך אתרי הכרויות

פורסם בתאריך: 05/10/2021 14:49:40

לאחר שניסיתים כל דרך אפשרית להכיר בני זוג שונים - רק כדי להעלות את הסיכויים למצוא בני זוג מעניינים – הגיע הזמן שתתנסו בדרך חדשה להיכרויות באמצעות אתרי היכרויות ייעודיים.

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר