להתאהב בקלות

איך להתאהב בקלות

למה לא כדאי להתאהב בקלות ואיך אפשר להתמודד עם הנושא?

לפי מה שמוצג בסרטים/סדרות/ספרים, נדמה כי משאת נפשנו הינה מציאת אהבה. אהבה נתפסת כמשוש חיינו, כדבר שאם רק נצליח להשיגו נזכה לחיים מאושרים ומלאים. כל מי שעובר את שלב ההתבגרות בחייו יודע כי לא בדיוק כך הוא הדבר. אין ספק כי אהבה הינה דבר אמיתי וכן רכיב חשוב ומרכזי בחיינו, אך אסור לנסות לחפש אותה ´בכוח´. מי שמחפש אהבה כוח סופו להתאהב בקלות בפרטנרים לא מתאימים ולסבול ממפח נפש.

למה מתאהבים בקלות?

כפי שציינתי קודם, אנו מתאהבים בקלות כי אנחנו חושבים שבאמצעות זאת נוכל למלא את החללים הקיימים בחיים של רובנו. כמעט כולנו חשים סוג מסוים של ריקנות בחיינו. אנו מנסים להתמודד עם תחושת הריקנות הזו באמצעות עיסוקים כמו עבודה, תחביבים ובילויים. אחת הדרכים המומלצות (לפי התרבות הפופולארית) למלא את הריקנות הזו היא באמצעות מציאת אהבה.
להתאהב זה באמת דבר ממש כיף. פתאום אנחנו כבר לא חושבים ממש על הבעיות שבחיינו ועסוקים בתחושה הנעימה של פרפרים בבטן. עם זאת, כל מי שחווה אהבה כוזבת יודע כשכאשר הגלגל מסתובב הפרפרים הללו הופכים לתיל קוצני שדוקר אותנו מבפנים ולעיתים אף מנטרל אותנו מפעילות יום-יומית.

למה לא כדאי להתאהב בקלות?

מלבד הסיכון של מפח הנפש, התאהבות מהירה וקלילה מובילה לתפיסה מעוותת של המציאות. זוגיות טובה מתבססת על הבנה כמה שיותר מלאה של בני הזוג בקשר. תקוות שווא וציפיות גבוהות מידי כמעט תמיד יובילו לאכזבה ואף לויתור על קשר שהיה יכול להיות מעולה עבורנו.
מלבד זאת, יש את הרושם שאנו משדרים לצד השני. החוקיות שקיימת בזוגיות אינה מקבלת צד אחד נלהב מידי בקשר. אפילו אדם נואש לקשר ירגיש מוזר כאשר הפרטנרית שאיתו תהיה בעלת פרספקטיבה לא רציונאלית בנוגע לקשר. כולנו כבר מכירים את הקלישאה שבמידה ואנחנו רודפים אחרי הצל שלנו הדבר היחידי שהוא עושה הוא לברוח.

איך לא מתאהבים בקלות?

קבלת המציאות על שלל גווניה השונים היא הדרך היחידה שלכם להתמודד עם האשליות המקיפות אותנו מכל עבר. מאוד נדיר למצוא קשר מושלם לגמרי. באידיאל אמנם קיים קשר שכזה אבל קשה למצוא אותו בחיים האמיתיים.
מה שכן, מומלץ לנסות לרדוף אחרי האידיאל הזה. כדאי להשתמש באידיאל הזה כדי להנחות אותנו במציאת הקשר הזה. כשנסתכל על החיפוש אחר אהבה בצורה מציאותית לא ניפול קורבן לאשליות שיובילו אותנו להתאהבות מהירה ומזויפת.
משהו אחרון, מובן כי לא נעים לשמוע את חברינו אומרים לנו עם מי אנחנו צריכים להיות ועם מי לא. הרי זו החלטה שלכם. למרות זאת, פתחו את האוזניים ואת הראש, בסופו של דבר הם רוצים בטובתכם.

משפט סיכום: להתאהב בקלות נשמע כמו כיף גדול. המציאות לא תמיד קלילה ובכדי להגיע לאהבת אמת צריך להשתמש בראש באותה מידה שמשתמשים בלב.

להתאהב בקלות

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

אין סוף לריגושים

אין סוף לריגושים

פורסם בתאריך: 23/10/2012 12:46:40

מרביתנו חושבים כי החיים במהותם אפורים ומשעממים. אבל אתם יודעים שזה לא נכון, אתם יודעים שאם מחפשים ומנסים מוצאים.

אלטרנטיבות למתנות יקרות

אלטרנטיבות למתנות יקרות

פורסם בתאריך: 21/06/2012 12:08:11

מי לא אוהב לקבל מתנות? כולנו אוהבים לקבל מתנות, במיוחד כשזה מגיע מבן או בת הזוג שלנו.

אמצעי הגנה הקונדום

אמצעי הגנה הקונדום

פורסם בתאריך: 14/08/2012 13:56:08

הקונדום - אמצעי הגנה נפוץ זה מסייע לנו לקיים יחסי מין מוגנים כמעט במאה אחוזים. הכנו עבורכם סקירה קצרה על מוצר זה.

הכרויות לרציניים בלבד

הכרויות לרציניים בלבד

פורסם בתאריך: 21/07/2020 15:23:16

ככל הנראה אתם מחפשים את הדרך להיכרויות לרציניים בלבד, כאלו שגם מחפשים קשר זוגי מבוסס לטווח ארוך.

על גברים מקצוענים ועל סקס

על גברים מקצוענים ועל סקס

פורסם בתאריך: 19/06/2014 10:35:28

אז מיהו הגבר שאיתו ניתן לעשות סקס חפוז? האם אפשר לעשות עם כל גבר סקס חד פעמי? היכנסו והבינו מי הם הגברים הללו...

סקס צעירות

סקס צעירות

פורסם בתאריך: 22/03/2011 16:25:39

כמה לחיצות עכבר וגם אתם תוכלו להכיר בחורות צעירות למטרות סקס. עצות כיצד תוכלו לממש את הפנטזיות שלכם.

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר