להתאהב בקלות

איך להתאהב בקלות

למה לא כדאי להתאהב בקלות ואיך אפשר להתמודד עם הנושא?

לפי מה שמוצג בסרטים/סדרות/ספרים, נדמה כי משאת נפשנו הינה מציאת אהבה. אהבה נתפסת כמשוש חיינו, כדבר שאם רק נצליח להשיגו נזכה לחיים מאושרים ומלאים. כל מי שעובר את שלב ההתבגרות בחייו יודע כי לא בדיוק כך הוא הדבר. אין ספק כי אהבה הינה דבר אמיתי וכן רכיב חשוב ומרכזי בחיינו, אך אסור לנסות לחפש אותה ´בכוח´. מי שמחפש אהבה כוח סופו להתאהב בקלות בפרטנרים לא מתאימים ולסבול ממפח נפש.

למה מתאהבים בקלות?

כפי שציינתי קודם, אנו מתאהבים בקלות כי אנחנו חושבים שבאמצעות זאת נוכל למלא את החללים הקיימים בחיים של רובנו. כמעט כולנו חשים סוג מסוים של ריקנות בחיינו. אנו מנסים להתמודד עם תחושת הריקנות הזו באמצעות עיסוקים כמו עבודה, תחביבים ובילויים. אחת הדרכים המומלצות (לפי התרבות הפופולארית) למלא את הריקנות הזו היא באמצעות מציאת אהבה.
להתאהב זה באמת דבר ממש כיף. פתאום אנחנו כבר לא חושבים ממש על הבעיות שבחיינו ועסוקים בתחושה הנעימה של פרפרים בבטן. עם זאת, כל מי שחווה אהבה כוזבת יודע כשכאשר הגלגל מסתובב הפרפרים הללו הופכים לתיל קוצני שדוקר אותנו מבפנים ולעיתים אף מנטרל אותנו מפעילות יום-יומית.

למה לא כדאי להתאהב בקלות?

מלבד הסיכון של מפח הנפש, התאהבות מהירה וקלילה מובילה לתפיסה מעוותת של המציאות. זוגיות טובה מתבססת על הבנה כמה שיותר מלאה של בני הזוג בקשר. תקוות שווא וציפיות גבוהות מידי כמעט תמיד יובילו לאכזבה ואף לויתור על קשר שהיה יכול להיות מעולה עבורנו.
מלבד זאת, יש את הרושם שאנו משדרים לצד השני. החוקיות שקיימת בזוגיות אינה מקבלת צד אחד נלהב מידי בקשר. אפילו אדם נואש לקשר ירגיש מוזר כאשר הפרטנרית שאיתו תהיה בעלת פרספקטיבה לא רציונאלית בנוגע לקשר. כולנו כבר מכירים את הקלישאה שבמידה ואנחנו רודפים אחרי הצל שלנו הדבר היחידי שהוא עושה הוא לברוח.

איך לא מתאהבים בקלות?

קבלת המציאות על שלל גווניה השונים היא הדרך היחידה שלכם להתמודד עם האשליות המקיפות אותנו מכל עבר. מאוד נדיר למצוא קשר מושלם לגמרי. באידיאל אמנם קיים קשר שכזה אבל קשה למצוא אותו בחיים האמיתיים.
מה שכן, מומלץ לנסות לרדוף אחרי האידיאל הזה. כדאי להשתמש באידיאל הזה כדי להנחות אותנו במציאת הקשר הזה. כשנסתכל על החיפוש אחר אהבה בצורה מציאותית לא ניפול קורבן לאשליות שיובילו אותנו להתאהבות מהירה ומזויפת.
משהו אחרון, מובן כי לא נעים לשמוע את חברינו אומרים לנו עם מי אנחנו צריכים להיות ועם מי לא. הרי זו החלטה שלכם. למרות זאת, פתחו את האוזניים ואת הראש, בסופו של דבר הם רוצים בטובתכם.

משפט סיכום: להתאהב בקלות נשמע כמו כיף גדול. המציאות לא תמיד קלילה ובכדי להגיע לאהבת אמת צריך להשתמש בראש באותה מידה שמשתמשים בלב.

להתאהב בקלות

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

הסקס המדהים ביותר

הסקס המדהים ביותר

פורסם בתאריך: 03/09/2013 11:07:32

איך גורמים לסקס להיות מדהים? מטריף? בלתי נשכח? קבלו כמה טיפים טובים, ואם היה לכם כזה סקס - ספרו לנו עליו!

להכניס שותף למיטה

להכניס שותף למיטה

פורסם בתאריך: 22/12/2011 10:49:26

רוצות לגוון את חיי המין שלכן ובן זוגכן ע"י הכנסת שותף למיטה אבל מתמודדות עם ביישנות? איך להכניס שותף למיטה?

החגים באים וגם הבילויים

החגים באים וגם הבילויים

פורסם בתאריך: 05/04/2012 11:56:44

פסח. האסוציאציה הראשונה שהמילה פסח מעלה לי היא חופש! וחופש, כידוע, צריך לנצל היטב.

איך נזהרים באתר הכרויות?

איך נזהרים באתר הכרויות?

פורסם בתאריך: 28/11/2010 18:30:45

אתר הכרויות הוא כוכב לא ידוע. אז ממה צריך להזהר באתר הכרויות? איך עושים את זה נכון? הכל בכתבה שלפניכם.

אהבה אמיתית או ריגוש חולף?

אהבה אמיתית או ריגוש חולף?

פורסם בתאריך: 24/05/2012 14:58:05

איך יודעים אם מצאנו אהבה אמיתית? איך באמת נדע אם זה האחד או האחת שאיתה נרצה להיות?

על סקס כזה או סקס אחר

על סקס כזה או סקס אחר

פורסם בתאריך: 21/05/2013 15:56:06

מה עדיף? ראוי לעצור ולחשוב לרגע. ככה מבינים את עומקם של הדברים במהירות הנדרשת.

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר