להתאהב בקלות

איך להתאהב בקלות

למה לא כדאי להתאהב בקלות ואיך אפשר להתמודד עם הנושא?

לפי מה שמוצג בסרטים/סדרות/ספרים, נדמה כי משאת נפשנו הינה מציאת אהבה. אהבה נתפסת כמשוש חיינו, כדבר שאם רק נצליח להשיגו נזכה לחיים מאושרים ומלאים. כל מי שעובר את שלב ההתבגרות בחייו יודע כי לא בדיוק כך הוא הדבר. אין ספק כי אהבה הינה דבר אמיתי וכן רכיב חשוב ומרכזי בחיינו, אך אסור לנסות לחפש אותה ´בכוח´. מי שמחפש אהבה כוח סופו להתאהב בקלות בפרטנרים לא מתאימים ולסבול ממפח נפש.

למה מתאהבים בקלות?

כפי שציינתי קודם, אנו מתאהבים בקלות כי אנחנו חושבים שבאמצעות זאת נוכל למלא את החללים הקיימים בחיים של רובנו. כמעט כולנו חשים סוג מסוים של ריקנות בחיינו. אנו מנסים להתמודד עם תחושת הריקנות הזו באמצעות עיסוקים כמו עבודה, תחביבים ובילויים. אחת הדרכים המומלצות (לפי התרבות הפופולארית) למלא את הריקנות הזו היא באמצעות מציאת אהבה.
להתאהב זה באמת דבר ממש כיף. פתאום אנחנו כבר לא חושבים ממש על הבעיות שבחיינו ועסוקים בתחושה הנעימה של פרפרים בבטן. עם זאת, כל מי שחווה אהבה כוזבת יודע כשכאשר הגלגל מסתובב הפרפרים הללו הופכים לתיל קוצני שדוקר אותנו מבפנים ולעיתים אף מנטרל אותנו מפעילות יום-יומית.

למה לא כדאי להתאהב בקלות?

מלבד הסיכון של מפח הנפש, התאהבות מהירה וקלילה מובילה לתפיסה מעוותת של המציאות. זוגיות טובה מתבססת על הבנה כמה שיותר מלאה של בני הזוג בקשר. תקוות שווא וציפיות גבוהות מידי כמעט תמיד יובילו לאכזבה ואף לויתור על קשר שהיה יכול להיות מעולה עבורנו.
מלבד זאת, יש את הרושם שאנו משדרים לצד השני. החוקיות שקיימת בזוגיות אינה מקבלת צד אחד נלהב מידי בקשר. אפילו אדם נואש לקשר ירגיש מוזר כאשר הפרטנרית שאיתו תהיה בעלת פרספקטיבה לא רציונאלית בנוגע לקשר. כולנו כבר מכירים את הקלישאה שבמידה ואנחנו רודפים אחרי הצל שלנו הדבר היחידי שהוא עושה הוא לברוח.

איך לא מתאהבים בקלות?

קבלת המציאות על שלל גווניה השונים היא הדרך היחידה שלכם להתמודד עם האשליות המקיפות אותנו מכל עבר. מאוד נדיר למצוא קשר מושלם לגמרי. באידיאל אמנם קיים קשר שכזה אבל קשה למצוא אותו בחיים האמיתיים.
מה שכן, מומלץ לנסות לרדוף אחרי האידיאל הזה. כדאי להשתמש באידיאל הזה כדי להנחות אותנו במציאת הקשר הזה. כשנסתכל על החיפוש אחר אהבה בצורה מציאותית לא ניפול קורבן לאשליות שיובילו אותנו להתאהבות מהירה ומזויפת.
משהו אחרון, מובן כי לא נעים לשמוע את חברינו אומרים לנו עם מי אנחנו צריכים להיות ועם מי לא. הרי זו החלטה שלכם. למרות זאת, פתחו את האוזניים ואת הראש, בסופו של דבר הם רוצים בטובתכם.

משפט סיכום: להתאהב בקלות נשמע כמו כיף גדול. המציאות לא תמיד קלילה ובכדי להגיע לאהבת אמת צריך להשתמש בראש באותה מידה שמשתמשים בלב.

להתאהב בקלות

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

למבוגרים בלבד

למבוגרים בלבד

פורסם בתאריך: 02/03/2011 12:29:20

אתרי אינטרנט למבוגרים בלבד מושכים אליהם מיליוני גולשים בכול יום. כאן תמצאו את תמצית המידע על אתרים מסוג זה.

סיפורי מכונת כביסה

סיפורי מכונת כביסה

פורסם בתאריך: 19/08/2014 13:24:36

בעודי אומרת לו שאני רטובה, החל כל האקט המטורף. נראה לי שמשהו לא תקין אצלי במכונה, אמרתי לו. הוא אחז חזק בשדיי ומצץ את פטמותיי...

דאבל דייט- למה כן?

דאבל דייט- למה כן?

פורסם בתאריך: 26/05/2011 11:01:51

דרך שונה להכיר מישהו היא לצאת לדאבל דייט, אם יש לכם חברים טובים, למה לא לשאול אותם אם יש להם מישהו להכיר לכם?

אלטרנטיבות למתנות יקרות

אלטרנטיבות למתנות יקרות

פורסם בתאריך: 21/06/2012 12:08:11

מי לא אוהב לקבל מתנות? כולנו אוהבים לקבל מתנות, במיוחד כשזה מגיע מבן או בת הזוג שלנו.

כוסיות באתרי הכרויות?

כוסיות באתרי הכרויות?

פורסם בתאריך: 22/02/2011 09:51:01

אז בא לך כוסית? יש המון כאלה באתרי הכרויות, רק מראש תבין שיכול להיות שאתה מחפש אהבה, והיא – רק סקס...

גם נשים רק רוצות לעשות כיף

גם נשים רק רוצות לעשות כיף

פורסם בתאריך: 23/02/2016 16:23:25

אתן נשים ואתן רוצות לכייף, להתרגש ולהתאהב, ולכן אתן זקוקות לאביר הזה שיסחף אתכן ויעניק לכן בדיוק את מה שמגיע לכן.

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר