התחלות וסוף

התחלות וסוף ומה שביניהם

התחלות הן תמיד גם סוף, וסוף הוא תמיד התחלה של משהו חדש. הסתכלות על החיים כמכלול מעגלי שבו הכל מתחיל ונגמר גם יחד היא הדרך לאושר אמתי.


מחזור החיים והשגרה שבה אנו רודפים אחרי משימות, שיאים וריגושים גורמים לנו להסתכל על העולם בעיניים צרות דרך התחלות, סופים, שיאים ונפילות. הסתכלות כזו היא צרה מפני שהיא מונעת מאתנו את התענוג שבהתבוננות על החיים כעל מחזוריות מעגלית. אם נחשוב על זה לרגע נגלה שבחיים משהו תמיד מתחיל ונגמר, מסתיים ובמקביל מתקיים מראשיתו. כך בנוי העולם, כך מתנהל הטבע. המחזוריות הזו והמבט עליה מאפשרים לנו להתנחם בעובדה שהדברים הנכונים תמיד קורים, ושגם אם דבר מה מסתיים הרי שבמקומו עתיד להתחיל בזה הרגע משהו חדש. זה גם גורם לנו תמיד בכל הזדמנות, לחפש את הטוב.


סיום של דבר- עבודה, קריירה, אדם שהולך לעולמו וכמובן אהבה, תמיד נושאים בחובם רגשות קשים. בין היתר מפני שאנחנו מתקשים לסיים תהליכים ולהיפרד מדברים. מחשבה מעגלית אם כן היא הדרך הנכונה להתבונן על תהליכים- התחלתם וגם סיומם. ההבנה שסופה של אהבה אינו רק סוף אלא גם התחלה של אהבה חדשה, טובה יותר, מעצימה ומגדילה יותר היא המפתח לריפוי. סיומה של מערכת יחסים תמיד מלווה ברגשות קשים שמקורם בקושי לשחרר אהבה שנגמרה, אולם אם נבין שבעתיד הקרוב עם הכרויות חדשות מחכה לנו אהבה גדולה יותר, הרי שנוכל להמשיך הלאה עם חיוך רחב.


אתר הכרויות הוא פלטפורמה מצוינת להכיר אנשים חדשים ולא מעט אנשים משתמשים בו. עם זאת חשוב לזכור שלא על אתרי הכרויות בלבד נבנית מערכת יחסים. כדי לפנות מקום בלבנו לקראת משהו חדש עלינו לבצע ניקוי יסודי ורציני של כל מה שהיה קודם. ממש כמו ניקוי ארונות, שבו אנו מוותרים על בגדים ישנים ושאר חפצים שאים לנו צורך בהם, משחררים את הרע כדי לקבל את הטוב, ניקוי הלב דורש גם הוא לבנות את היכולת לשחרר את האהבה הישנה, זו שממילא נגמרה ולא היטיבה עמנו. אם נדע לעשות זאת נוכל להמשיך במחזור החיים המעגלי ללא תקיעויות, ללא תחושות שליליות ועם הרבה זרימה חיובית ונכונה.


ממש כמו שבונים וילות או דירת יוקרה שדורשת יסודות חזקים ומבוססים, כך מערכת היחסים הבאה שלנו דורשת מאתנו את המוכנות היציבות והאיזון שעליהם היא תוכל להיבנות. הכרויות חינם היא דרך מצוינת להרחיב את האופקים, להגדיל את האופציות שעומדות לרשותנו ובמקביל לתהליך החשוב של התבוננות על החיים כעל מעגל שלם, היא דרך מצוינת למצוא אהבה. אם נשכיל לפתח הסתכלות רוחבית ומעגלית על החיים, נוכל לחגוג את החיים ממש כמו יום הולדת לבנות בספא מפנק וצבעוני.


המבט המעגלי על חיינו הוא אם כן הדרך הנכונה לריפוי של ממש, לבריאה מחדש של עצמנו ולצמיחה מתוך משבר אל הצלחה והזדמנויות.

התחלות וסוף

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

אובססיות באהבה

אובססיות באהבה

פורסם בתאריך: 16/05/2011 12:24:31

תמיד זה מתחיל טוב ועד מהרה אתה מתחיל להיות אדם אחר לגמרי, אתה מתחיל לקנא ואפילו לסבול- אתה אובססיבי לאהבה.

מסיבת רווקות

מסיבת רווקות

פורסם בתאריך: 20/03/2012 14:09:49

מסיבת רווקות הינה אירוע משמח ביותר. ישנן דרכים רבות לחגוג את הערב הזה. עם זאת, ישנם מספר דגשים שיש לשים אליהם לב.

הנאה אסורה בהחלט - הצד שלה

הנאה אסורה בהחלט - הצד שלה

פורסם בתאריך: 12/01/2015 10:40:58

כל אחד מכיר את המושג " Guilty Pleasures" או בעברית הנאות אסורות. הנה מספר סיפורים על הנאות קטנות ורטובות מנקודת המבט שלה.

מהי אהבה

מהי אהבה

פורסם בתאריך: 15/11/2010 10:21:58

מהי אהבה? מהי המילה הזו שמדירה שינה מעיננו, גורמת לדמעות, לאושר, לכאב, לגעגועים ולתשוקה?

כוסיות באתרי הכרויות?

כוסיות באתרי הכרויות?

פורסם בתאריך: 22/02/2011 09:51:01

אז בא לך כוסית? יש המון כאלה באתרי הכרויות, רק מראש תבין שיכול להיות שאתה מחפש אהבה, והיא – רק סקס...

אהבה אמיתית או ריגוש חולף?

אהבה אמיתית או ריגוש חולף?

פורסם בתאריך: 24/05/2012 14:58:05

איך יודעים אם מצאנו אהבה אמיתית? איך באמת נדע אם זה האחד או האחת שאיתה נרצה להיות?

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר