בגידות ומה שביניהם

מה מניע כל אחד מהם לבגוד

אז מה הדרך הטובה ביותר להמשיך בחיים ?

כאשר עולה חשש של בגידה במערכת יחסים רומנטית, הדבר משפיע באופן מהותי על כל אחד מהצדדים – הן על הצד שבוגד והן על הצד שנבגד. לרוב המהות של הבגידה איננה בגלל עניין של מה בכך, אלא עוסקת בדבר מה משמעותי שחסר במערכת היחסים הזוגית הקיימת ולכן בן הזוג הבוגד בוחר לחפש אותה במקום אחר.
בשונה ממה שנהוג לחשוב, לא רק הגברים הם הצד הבוגד במערכות יחסים, אלא יש גם לא מעט נשים שהן אלו המבצעות את מעשה הבגידה באופן חד פעמי ואפילו קבוע למשך תקופה ארוכה של שקרים והסתתרות. אם כך מה מניע כל אחד מהם לבגוד, ומה הדרך הטובה ביותר להמשיך בחיים לאחר הגילוי המרעיש של הבגידה? נעסוק בנושאים אלו במאמר הנוכחי.

למה גברים בוגדים?
גברים נוטים להביע את רגשותיהם באופן אינסטינקטיבי דרך גופם, ולכן המיניות שלו מסייעת לו לפרוק רגשות שונים שמציפים אותו כדי להצליח ולהתמודד איתם. לכן הסיבות המובילות גברים לבגוד בנשים שלהם קשורות לרוב לרצון להרגיש חופשיות, מוערכים וגם הצורך באינטימיות שחסרה להם בזוגיות הקיימת. גבר שלא מרגיש מוערך על ידי בת זוגו, יעדיף ללכת לחפש את ההערכה הזו אצל נשים אחרות שיוכלו להעניק לו זאת, וכך הוא ירגיש כי הדימוי העצמי שלו עולה והוא יחזור להרגיש מוערך.

למה נשים בוגדות?
בשונה מגברים, הסיבות המובילות נשים לבגוד בבני זוגן הן מגוונות ורבות ואינן מסתכמות ברגשות מודחקים – כי כידוע נשים הן הרבה יותר אמוציונליות מגברים, והבעת הרגשות שלהן יכולות להתבטא במגוון דרכים. לכן ניתן לומר כי הצורך בבגידה נובע לרוב מצורך מיני לא ממומש בזוגיות הקיימת, כך שניתן לראות נשים שבוחרות לבגוד כדי לממש פנטזיות מיניות, למלא את החסך של יחסים אינטימיים לא מספקים מבן הזוג הנוכחי, לשפר את ההרגשה העצמית מקבלת פידבק חיובי ומחמאות מגבר אחר, וגם לעיתים כדי לקבל מעין חופשה לכמה שעות מהגבר והילדי שנמצאים בבית המכניסים את האישה לשגרה שמשעממת אותה.

האם ניתן לשקם מערכת יחסים לאחר בגידה?
בין אם מדובר על גבר בוגד או אישה בוגדת, נשאלת השאלה האם ניתן לשקם מערכת יחסים רומנטית לאחר גילוי מעשה הבגידה של כל אחד מהצדדים. לרוב אין לכך תשובה חד משמעית, כיוון שישנם דברים שונים התלויים בהצלחה השיקום הזוגי כמו משך הקשר הזוגי, האם מעורבים ילדים משותפים בתמונה, מהי הסיבה שהובילה לבגידה, כמה זמן הבגידה נמשכה וכן הלאה.
כמובן שההצלחה בשיקום היחסים תלויה בראש ובראשנה ברצון של כל אחד מבני הזוג לתקן את היחסים ביניהם, כך שאפשר גם לראות זוגות שעברו בגידה מטלטלת ביחסיהם שסייעה רבות לשיפור הקשר הזוגי ביניהם לטווח הרחוק.

כיצד להתגבר על בגידה בזוגיות?
הדרך להתגברות על בגידה בזוגיות עשויה לעיתים רבות להסתכם בפרידה, וחיפוש אחר בני זוג מתאימים אחרים שיסייעו להתגבר על הקשר שהיה. יש אנשים שיעדיפו לחפש פסק זמן ממושך מבלי להכיר בני זוג אחרים, ואילו אחרים שדווקא ירצו למצוא בזמן הזה בני זוג שימלאו את החור שנוצר בזוגיות – אותו יעדיפו למלא באמצעות בני זוג פוטנציאלים שיחפשו דרך אתרי הכרויות איכותיים.

בגידות ומה שביניהם

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

גלגל המזלות בסקס

גלגל המזלות בסקס

פורסם בתאריך: 20/03/2012 13:52:30

כמו ההבדלים הרבים הקיימים בין אופיים של בני המזלות השונים, ניתן למצוא שונויות גם בנושא המין.

מתי הסקס הכי שווה

מתי הסקס הכי שווה

פורסם בתאריך: 29/05/2012 14:28:17

אחרי כמה זמן יחסי מין מאבדים קצת מתחושת הריגוש. עם זאת, אנחנו לא רוצים לוותר על סקס מהנה. מתי הסקס שווה?

איך למצוא סטוצים

איך למצוא סטוצים

פורסם בתאריך: 07/02/2012 16:34:17

לא לכולנו מתאים קשר רציני ומחייב. לעיתים אנשים רק רוצים לקיים יחסי מין בלתי מחייבים. איך אפשר למצוא סטוצים?

מה עושים כשאין אהבה בקשר

מה עושים כשאין אהבה בקשר

פורסם בתאריך: 29/12/2011 15:48:04

קשר זוגי מוצלח מבוסס על אהבה הדדית בין בני הזוג. אבל מה עושים כשלא הולך? מה עושים כשאין אהבה בקשר?

תחזוק ידידות תוך כדיי קשר

תחזוק ידידות תוך כדיי קשר

פורסם בתאריך: 10/02/2011 10:13:51

ידידים הם בני זוג לכל דבר, רק בלי ענייני המיטה שבאמצע. אז איך מתחזקים את הידידות בזמן הקשר הזוגי?

הבת של השכן

הבת של השכן

פורסם בתאריך: 27/07/2014 17:11:44

בת השכן מוכרת כאחת בלתי ניתנת להשגה בפני כול. כשראיתי אותה לראשונה זורקת את שקית הזבל, תהיתי לעצמי כיצד אוכל להתקרב אליה...

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר