בגידות ומה שביניהם

מה מניע כל אחד מהם לבגוד

אז מה הדרך הטובה ביותר להמשיך בחיים ?

כאשר עולה חשש של בגידה במערכת יחסים רומנטית, הדבר משפיע באופן מהותי על כל אחד מהצדדים – הן על הצד שבוגד והן על הצד שנבגד. לרוב המהות של הבגידה איננה בגלל עניין של מה בכך, אלא עוסקת בדבר מה משמעותי שחסר במערכת היחסים הזוגית הקיימת ולכן בן הזוג הבוגד בוחר לחפש אותה במקום אחר.
בשונה ממה שנהוג לחשוב, לא רק הגברים הם הצד הבוגד במערכות יחסים, אלא יש גם לא מעט נשים שהן אלו המבצעות את מעשה הבגידה באופן חד פעמי ואפילו קבוע למשך תקופה ארוכה של שקרים והסתתרות. אם כך מה מניע כל אחד מהם לבגוד, ומה הדרך הטובה ביותר להמשיך בחיים לאחר הגילוי המרעיש של הבגידה? נעסוק בנושאים אלו במאמר הנוכחי.

למה גברים בוגדים?
גברים נוטים להביע את רגשותיהם באופן אינסטינקטיבי דרך גופם, ולכן המיניות שלו מסייעת לו לפרוק רגשות שונים שמציפים אותו כדי להצליח ולהתמודד איתם. לכן הסיבות המובילות גברים לבגוד בנשים שלהם קשורות לרוב לרצון להרגיש חופשיות, מוערכים וגם הצורך באינטימיות שחסרה להם בזוגיות הקיימת. גבר שלא מרגיש מוערך על ידי בת זוגו, יעדיף ללכת לחפש את ההערכה הזו אצל נשים אחרות שיוכלו להעניק לו זאת, וכך הוא ירגיש כי הדימוי העצמי שלו עולה והוא יחזור להרגיש מוערך.

למה נשים בוגדות?
בשונה מגברים, הסיבות המובילות נשים לבגוד בבני זוגן הן מגוונות ורבות ואינן מסתכמות ברגשות מודחקים – כי כידוע נשים הן הרבה יותר אמוציונליות מגברים, והבעת הרגשות שלהן יכולות להתבטא במגוון דרכים. לכן ניתן לומר כי הצורך בבגידה נובע לרוב מצורך מיני לא ממומש בזוגיות הקיימת, כך שניתן לראות נשים שבוחרות לבגוד כדי לממש פנטזיות מיניות, למלא את החסך של יחסים אינטימיים לא מספקים מבן הזוג הנוכחי, לשפר את ההרגשה העצמית מקבלת פידבק חיובי ומחמאות מגבר אחר, וגם לעיתים כדי לקבל מעין חופשה לכמה שעות מהגבר והילדי שנמצאים בבית המכניסים את האישה לשגרה שמשעממת אותה.

האם ניתן לשקם מערכת יחסים לאחר בגידה?
בין אם מדובר על גבר בוגד או אישה בוגדת, נשאלת השאלה האם ניתן לשקם מערכת יחסים רומנטית לאחר גילוי מעשה הבגידה של כל אחד מהצדדים. לרוב אין לכך תשובה חד משמעית, כיוון שישנם דברים שונים התלויים בהצלחה השיקום הזוגי כמו משך הקשר הזוגי, האם מעורבים ילדים משותפים בתמונה, מהי הסיבה שהובילה לבגידה, כמה זמן הבגידה נמשכה וכן הלאה.
כמובן שההצלחה בשיקום היחסים תלויה בראש ובראשנה ברצון של כל אחד מבני הזוג לתקן את היחסים ביניהם, כך שאפשר גם לראות זוגות שעברו בגידה מטלטלת ביחסיהם שסייעה רבות לשיפור הקשר הזוגי ביניהם לטווח הרחוק.

כיצד להתגבר על בגידה בזוגיות?
הדרך להתגברות על בגידה בזוגיות עשויה לעיתים רבות להסתכם בפרידה, וחיפוש אחר בני זוג מתאימים אחרים שיסייעו להתגבר על הקשר שהיה. יש אנשים שיעדיפו לחפש פסק זמן ממושך מבלי להכיר בני זוג אחרים, ואילו אחרים שדווקא ירצו למצוא בזמן הזה בני זוג שימלאו את החור שנוצר בזוגיות – אותו יעדיפו למלא באמצעות בני זוג פוטנציאלים שיחפשו דרך אתרי הכרויות איכותיים.

בגידות ומה שביניהם

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

משחקי סקס ברשת

משחקי סקס ברשת

פורסם בתאריך: 18/09/2014 18:10:54

על משחקי סקס ברשת כבר שמעתם? יש לכך כמה וכמה דרכים יצירתיות והנה מפורטות לפניכם... שחקו בזהירות!

איך יודעים שהפגישה הראשונה הייתה הצלחה

איך יודעים שהפגישה הראשונה הייתה הצלחה

פורסם בתאריך: 31/08/2021 13:28:40

יוצאים לדייט ומחפשים סימנים לכך שהדייט עבר בהצלחה. אז מהם אותם סימנים שבאמצעותם תוכלו לדעת שאתם על הגל?

אהבה אסורה

אהבה אסורה

פורסם בתאריך: 02/07/2014 17:20:59

יש לה לאהבה אסורה כמה וכמה אמירות משתנות. אהבה אסורה היא דבר נחשק על ידי רבים... מה טיבו של הריגוש באהבה האסורה? ולמה זה כל כך... טוב?

עד העונג הבא: פנטזיה מעוררת לכבוד חנוכה

עד העונג הבא: פנטזיה מעוררת לכבוד חנוכה

פורסם בתאריך: 02/12/2014 17:58:28

פנטזיה מינית נועדה כדי שיגשימו אותה. אני הלכתי עד הסוף, ואתם? חג האורות בפתח וזה הזמן להאיר ולהאיר את כל מה שחבוי בכם.

הכלים שיעזרו לכם למצוא אהבה

הכלים שיעזרו לכם למצוא אהבה

פורסם בתאריך: 22/02/2021 13:08:40

מציאת אהבה היא לא משחק ילדים בכלל, היא גם לא באה עם הוראות הפעלה כלל או איזה שהם סימני דרך שיסייע לך להגיע ולהשיג אותה בקלות. מציאת אהבה היא עבודה במשרה מלאה וברגע שהחלטת לצאת לדרך ולחפש אותה עליך להיות מוכן למסע מטלטל שהתמורה בסוף המסע תשתלם לך לחיים שלמים.

רווקה בגיל 30

רווקה בגיל 30

פורסם בתאריך: 18/07/2011 10:07:34

לא פשוט להיות בחורה הנושקת לגיל 30 וללא בן זוג. גברים בגילאים אלה מעדיפים לרוב נשים צעירות מהם וכאן נוצרת הבעיה.

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר