בגידות ומה שביניהם

מה מניע כל אחד מהם לבגוד

אז מה הדרך הטובה ביותר להמשיך בחיים ?

כאשר עולה חשש של בגידה במערכת יחסים רומנטית, הדבר משפיע באופן מהותי על כל אחד מהצדדים – הן על הצד שבוגד והן על הצד שנבגד. לרוב המהות של הבגידה איננה בגלל עניין של מה בכך, אלא עוסקת בדבר מה משמעותי שחסר במערכת היחסים הזוגית הקיימת ולכן בן הזוג הבוגד בוחר לחפש אותה במקום אחר.
בשונה ממה שנהוג לחשוב, לא רק הגברים הם הצד הבוגד במערכות יחסים, אלא יש גם לא מעט נשים שהן אלו המבצעות את מעשה הבגידה באופן חד פעמי ואפילו קבוע למשך תקופה ארוכה של שקרים והסתתרות. אם כך מה מניע כל אחד מהם לבגוד, ומה הדרך הטובה ביותר להמשיך בחיים לאחר הגילוי המרעיש של הבגידה? נעסוק בנושאים אלו במאמר הנוכחי.

למה גברים בוגדים?
גברים נוטים להביע את רגשותיהם באופן אינסטינקטיבי דרך גופם, ולכן המיניות שלו מסייעת לו לפרוק רגשות שונים שמציפים אותו כדי להצליח ולהתמודד איתם. לכן הסיבות המובילות גברים לבגוד בנשים שלהם קשורות לרוב לרצון להרגיש חופשיות, מוערכים וגם הצורך באינטימיות שחסרה להם בזוגיות הקיימת. גבר שלא מרגיש מוערך על ידי בת זוגו, יעדיף ללכת לחפש את ההערכה הזו אצל נשים אחרות שיוכלו להעניק לו זאת, וכך הוא ירגיש כי הדימוי העצמי שלו עולה והוא יחזור להרגיש מוערך.

למה נשים בוגדות?
בשונה מגברים, הסיבות המובילות נשים לבגוד בבני זוגן הן מגוונות ורבות ואינן מסתכמות ברגשות מודחקים – כי כידוע נשים הן הרבה יותר אמוציונליות מגברים, והבעת הרגשות שלהן יכולות להתבטא במגוון דרכים. לכן ניתן לומר כי הצורך בבגידה נובע לרוב מצורך מיני לא ממומש בזוגיות הקיימת, כך שניתן לראות נשים שבוחרות לבגוד כדי לממש פנטזיות מיניות, למלא את החסך של יחסים אינטימיים לא מספקים מבן הזוג הנוכחי, לשפר את ההרגשה העצמית מקבלת פידבק חיובי ומחמאות מגבר אחר, וגם לעיתים כדי לקבל מעין חופשה לכמה שעות מהגבר והילדי שנמצאים בבית המכניסים את האישה לשגרה שמשעממת אותה.

האם ניתן לשקם מערכת יחסים לאחר בגידה?
בין אם מדובר על גבר בוגד או אישה בוגדת, נשאלת השאלה האם ניתן לשקם מערכת יחסים רומנטית לאחר גילוי מעשה הבגידה של כל אחד מהצדדים. לרוב אין לכך תשובה חד משמעית, כיוון שישנם דברים שונים התלויים בהצלחה השיקום הזוגי כמו משך הקשר הזוגי, האם מעורבים ילדים משותפים בתמונה, מהי הסיבה שהובילה לבגידה, כמה זמן הבגידה נמשכה וכן הלאה.
כמובן שההצלחה בשיקום היחסים תלויה בראש ובראשנה ברצון של כל אחד מבני הזוג לתקן את היחסים ביניהם, כך שאפשר גם לראות זוגות שעברו בגידה מטלטלת ביחסיהם שסייעה רבות לשיפור הקשר הזוגי ביניהם לטווח הרחוק.

כיצד להתגבר על בגידה בזוגיות?
הדרך להתגברות על בגידה בזוגיות עשויה לעיתים רבות להסתכם בפרידה, וחיפוש אחר בני זוג מתאימים אחרים שיסייעו להתגבר על הקשר שהיה. יש אנשים שיעדיפו לחפש פסק זמן ממושך מבלי להכיר בני זוג אחרים, ואילו אחרים שדווקא ירצו למצוא בזמן הזה בני זוג שימלאו את החור שנוצר בזוגיות – אותו יעדיפו למלא באמצעות בני זוג פוטנציאלים שיחפשו דרך אתרי הכרויות איכותיים.

בגידות ומה שביניהם

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

הכרויות בקליק

הכרויות בקליק

פורסם בתאריך: 08/03/2022 08:51:04

הדרך קלה ביותר להיכרות היא דרך הסלולאר או המחשב. שיטת הכרות באינטרנט שמאפשרת הכרות מהירה

איך לגרום לאקסית להתחרט

איך לגרום לאקסית להתחרט

פורסם בתאריך: 26/04/2022 10:01:12

עם יד על הלב, מי מבינכם היה באמת רוצה להיתקל באקסית שלו, ולראות שהיא פשוט המשיכה בחייה? פשוט תקראו, ותבינו איך לגרום לאקסית להתחרט.

סינגלס באינטרנט

סינגלס באינטרנט

פורסם בתאריך: 28/04/2011 10:51:15

אנשים המוגדרים סינגלס נחשבים לפנויים חמים שנהנים מהחופש ומאפשרות הבחירה, אך האם להיות סינגלס זאת באמת מתנה?

בגדים סקסיים לחוויה

בגדים סקסיים לחוויה

פורסם בתאריך: 27/03/2012 15:40:03

עם השנים סקס מאבד ממשיכתו החייתית שהייתה שם בהתחלה. אחת הדרכים לשפר את הסקס הינה להוסיף בגדים סקסיים.

האם לתת  את המספר שלי

האם לתת את המספר שלי

פורסם בתאריך: 29/03/2012 11:33:13

בחור ניגש לבחורה ומתחיל איתה. כל הבחורות שאלו עצמן את השאלה הזו - האם לתת בהתחלה את המספר שלי?

יוצאים יחד לאירוע

יוצאים יחד לאירוע

פורסם בתאריך: 27/09/2012 13:26:11

כשאתם יוצאים יחד לאירוע כבר ברור לכולם שהזוגיות שלכם כבר רשמית. איך אפשר לצלוח את הבילוי במקסימום הנאה.

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר