איפה כל הגברים של פעם ?

איפה כל הגברים של פעם ? - 28/06/2012 10:14:06
הגב על מאמר זה
עולה השאלה ´´איפה כל הגברים של פעם?´´ כאילו נמאס לנשים מהסטריאוטיפ של הגבר הרגשני שהן עצמן יצרו.
איפה כל הגברים של פעם ?לכו אחורה עשר שנים ותסתכלו על דמויות הגברים בכל סרטי הקולנוע/סדרות טלוויזיה. אתם יודעים מה תמצאו? את סטריאוטיפ הגבר שמבין לרגשותיה של האישה ולא מפחד לחשוף את רגשותיו בפניה. אנו תמיד רואים כי בסופו של דבר מה שהאישה רוצה זה גבר מהסוג הזה וכמובן שהוא זוכה בסופו של דבר בכוכבת היפיפייה. אז מה הבנו מזה בתור גברים? הבנו שכך צריך להתנהג שזה מה שנשים רוצות. הבעיה היא שהייצוג עבר את הרף הרבה מעבר לרמה הנורמאלית.

מה זה גברים ´´של פעם´´?

עד לא מזמן גברים נתפסו לאורך ההיסטוריה כדמות בעלת מאפיינים מסוימים של קשיחות, שיקול-דעת וברמה מסוימת גם מופנמות. הנשים לעומתן צוירו בדיוק ההפך עם התנהגות מפוזרת, עדינה ופתוחה יותר.
בעידן המודרני יותר (ויש שיגידו גם הפוסט-מודרני), גברים מושכים צוירו באמצעי התקשורת בצורה שונה ואילו טיפוסים שייצגו את ´הגבר של פעם´ הוצגו כפחות אטרקטיביים.
כמובן שגברים רבים שנחשפו ל-´טיפוסים´ הללו הבינו כי במידה והם מעוניינים להשיג נשים אטרקטיביות הם צריכים להיות רגשניים ולחשוף את מה שהם מרגישים בפניהן מתי שרק אפשר. אפילו שזו לא הדמות המדויקת שצוירה באמצעי התקשורת, זה לפחות היה הכיוון אליו כיוונו.

למה נשים חושקות בגברים ´´של פעם´´?

למרות העלייה ברמת השוויון בין נשים וגברים יש דברים שקשה יותר לשנות. התפקיד המסורתי של גבר נשאר בתת-מודע של רוב הנשים. אפילו הפמיניסטיות ביותר ימצאו את זה קשה לצאת עם גבר שמתנהג בצורה רגשית מידי.
נשים מחפשות לרוב גבר שיספק להן תחושה של בטחון שיהווה כתף חזקה שעליה יוכלו להישען במקרה ונתקלים בקשיים. בואו נגיד שאם אישה תתפרק בפני בעלה על כך שאינה עומדת בעומס התמונה הזו תיתפס בצורה הרבה פחות שלילית מאשר גבר שיתפרק כך אל מול אשתו. שוב, גם בעיניהן של לוחמות השוויון הגדולות ביותר.

איך מגיעים לאיזון?

כמובן שאיני מתכוון לכך שגברים צריכים להתהפך לגמרי ולהפוך למכונות חסרות לב, יש מקום לרגש וצריך לדעת לשלב אותי. אני מתכוון לכך שעל-פי עניות דעתי גברים צריכים להתנהג יותר כמו הסטריאוטיפ של פעם מאשר לפי הסטריאוטיפ הרגשני שהופץ לאחרונה.
יש מקום לדיבורים על רגשות ולפתיחות עם בת הזוג שלנו, אך אסור לברוח למקום הזה של חולשה והתפרקות מכיוון שאנו חושבים שזה יעורר אלינו משיכה, זה לא עובד ככה. אף אחד לא אוהב דברים מפורקים וזו המחויבות שלנו בתור גברים להישאר שלמים וחזקים אל מול תלאות החיים.


אז, איפה כל הגברים של פעם? אולי הם עדיין איתנו ורק צריכים להפוך תקליט? אני מבין שהרבה אנשים שקוראים את המאמר לא יסכימו איתי ואשמח לשמוע את דעתכם בנושא.

אהבת את מה שקראת? זה הזמן לעשות LIKE!

עדיין לא נרשמת לאתר! מצטרפים עכשיו ומתחילים להנות ולהגשים פנטזיות.
עדיין לא נרשמת לאתר - הצטרף/י עכשיו בחינם
הגב על מאמר זה
מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:
  • למה אני מחפשת חום - עד כמה שזה נשמע מוזר "נקבות" נובע מכך שאנו בעצם נקובות ועל כך לא פעם משלמות מחיר יקר.
  • מתי לעשות מפגש משפחתי - אחד מאבני הדרך החשובים בביסוס הקשר הוא המפגש המשפחתי. השאלה שנשארה היא נושא התזמון. מתי לעשות מפגש משפחתי?
  • אלטרנטיבות למתנות יקרות - מי לא אוהב לקבל מתנות? כולנו אוהבים לקבל מתנות, במיוחד כשזה מגיע מבן או בת הזוג שלנו.
  • לאהוב לאחר אובדן - אהבת אותו במשך השנים כפי שלא אהבת מעולם ולא רק בגלל ששימש דוגמא של קסם לכולם.


כל התגובות למאמר:
עדיין לא נכתבו תגובות להודעה
כל הזכויות שמורות - אתר הכרויות XYDate ©