איפה כל הגברים של פעם ?

מחפשים את האהבה של פעם.

לכו אחורה עשר שנים ותסתכלו על דמויות הגברים בכל סרטי הקולנוע/סדרות טלוויזיה. אתם יודעים מה תמצאו? את סטריאוטיפ הגבר שמבין לרגשותיה של האישה ולא מפחד לחשוף את רגשותיו בפניה. אנו תמיד רואים כי בסופו של דבר מה שהאישה רוצה זה גבר מהסוג הזה וכמובן שהוא זוכה בסופו של דבר בכוכבת היפיפייה. אז מה הבנו מזה בתור גברים? הבנו שכך צריך להתנהג שזה מה שנשים רוצות. הבעיה היא שהייצוג עבר את הרף הרבה מעבר לרמה הנורמאלית.

מה זה גברים ´´של פעם´´?

עד לא מזמן גברים נתפסו לאורך ההיסטוריה כדמות בעלת מאפיינים מסוימים של קשיחות, שיקול-דעת וברמה מסוימת גם מופנמות. הנשים לעומתן צוירו בדיוק ההפך עם התנהגות מפוזרת, עדינה ופתוחה יותר.
בעידן המודרני יותר (ויש שיגידו גם הפוסט-מודרני), גברים מושכים צוירו באמצעי התקשורת בצורה שונה ואילו טיפוסים שייצגו את ´הגבר של פעם´ הוצגו כפחות אטרקטיביים.
כמובן שגברים רבים שנחשפו ל-´טיפוסים´ הללו הבינו כי במידה והם מעוניינים להשיג נשים אטרקטיביות הם צריכים להיות רגשניים ולחשוף את מה שהם מרגישים בפניהן מתי שרק אפשר. אפילו שזו לא הדמות המדויקת שצוירה באמצעי התקשורת, זה לפחות היה הכיוון אליו כיוונו.

למה נשים חושקות בגברים ´´של פעם´´?

למרות העלייה ברמת השוויון בין נשים וגברים יש דברים שקשה יותר לשנות. התפקיד המסורתי של גבר נשאר בתת-מודע של רוב הנשים. אפילו הפמיניסטיות ביותר ימצאו את זה קשה לצאת עם גבר שמתנהג בצורה רגשית מידי.
נשים מחפשות לרוב גבר שיספק להן תחושה של בטחון שיהווה כתף חזקה שעליה יוכלו להישען במקרה ונתקלים בקשיים. בואו נגיד שאם אישה תתפרק בפני בעלה על כך שאינה עומדת בעומס התמונה הזו תיתפס בצורה הרבה פחות שלילית מאשר גבר שיתפרק כך אל מול אשתו. שוב, גם בעיניהן של לוחמות השוויון הגדולות ביותר.

איך מגיעים לאיזון?

כמובן שאיני מתכוון לכך שגברים צריכים להתהפך לגמרי ולהפוך למכונות חסרות לב, יש מקום לרגש וצריך לדעת לשלב אותי. אני מתכוון לכך שעל-פי עניות דעתי גברים צריכים להתנהג יותר כמו הסטריאוטיפ של פעם מאשר לפי הסטריאוטיפ הרגשני שהופץ לאחרונה.
יש מקום לדיבורים על רגשות ולפתיחות עם בת הזוג שלנו, אך אסור לברוח למקום הזה של חולשה והתפרקות מכיוון שאנו חושבים שזה יעורר אלינו משיכה, זה לא עובד ככה. אף אחד לא אוהב דברים מפורקים וזו המחויבות שלנו בתור גברים להישאר שלמים וחזקים אל מול תלאות החיים.


אז, איפה כל הגברים של פעם? אולי הם עדיין איתנו ורק צריכים להפוך תקליט? אני מבין שהרבה אנשים שקוראים את המאמר לא יסכימו איתי ואשמח לשמוע את דעתכם בנושא.

איפה כל הגברים של פעם ?

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

להתאהב בקלות

להתאהב בקלות

פורסם בתאריך: 22/03/2012 14:23:20

לכולנו יש את החבר/ה האלו שמתאהבים בקלות, אולי אפילו אנחנו סובלים מאותה בעיה. איך אפשר להתמודד עם זה?

מופעי חשפנות במסיבות

מופעי חשפנות במסיבות

פורסם בתאריך: 01/11/2011 14:27:01

חשפן או חשפנית יכולים לשדרג את המפגשים החברתיים שלכם. במאמר נציג את הכללים שיש לעקוב אחריהם.

עוברים לגור עם בן הזוג

עוברים לגור עם בן הזוג

פורסם בתאריך: 26/09/2011 14:15:58

אחת ההחלטות המשמעותיות ביותר בזוגיות שלנו, היא ההחלטה לעבור לגור ביחד ולהתקדם לשלב משמעותי יותר בזוגיות.

מיטת סדום

מיטת סדום

פורסם בתאריך: 25/09/2012 10:50:57

בשנים האחרונות עולה השימוש באגרסיביות במיטה. זוגות רבים מכניסים לשימוש אביזרים מיוחדים והופכים את מיטתם למיטת סדום.

איך לשמור על זוגיות מוצלחת

איך לשמור על זוגיות מוצלחת

פורסם בתאריך: 05/12/2010 18:07:44

יצאתי אל השטח ושאלתי מספר לא מבוטל של זוגות אשר גרים יחד או נשואים - מה הטיפ שלהם לזוגיות מוצלחת.

הכרויות למין בלבד

הכרויות למין בלבד

פורסם בתאריך: 21/02/2012 15:37:24

הכרויות למין בלבד זה לא שם של סרט כחול. כנסו ולימדו כיצד ניתן להגיע להיכרויות מין רבות באמצעות רשת האינטרנט.

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר