איפה כל הגברים של פעם ?

מחפשים את האהבה של פעם.

לכו אחורה עשר שנים ותסתכלו על דמויות הגברים בכל סרטי הקולנוע/סדרות טלוויזיה. אתם יודעים מה תמצאו? את סטריאוטיפ הגבר שמבין לרגשותיה של האישה ולא מפחד לחשוף את רגשותיו בפניה. אנו תמיד רואים כי בסופו של דבר מה שהאישה רוצה זה גבר מהסוג הזה וכמובן שהוא זוכה בסופו של דבר בכוכבת היפיפייה. אז מה הבנו מזה בתור גברים? הבנו שכך צריך להתנהג שזה מה שנשים רוצות. הבעיה היא שהייצוג עבר את הרף הרבה מעבר לרמה הנורמאלית.

מה זה גברים ´´של פעם´´?

עד לא מזמן גברים נתפסו לאורך ההיסטוריה כדמות בעלת מאפיינים מסוימים של קשיחות, שיקול-דעת וברמה מסוימת גם מופנמות. הנשים לעומתן צוירו בדיוק ההפך עם התנהגות מפוזרת, עדינה ופתוחה יותר.
בעידן המודרני יותר (ויש שיגידו גם הפוסט-מודרני), גברים מושכים צוירו באמצעי התקשורת בצורה שונה ואילו טיפוסים שייצגו את ´הגבר של פעם´ הוצגו כפחות אטרקטיביים.
כמובן שגברים רבים שנחשפו ל-´טיפוסים´ הללו הבינו כי במידה והם מעוניינים להשיג נשים אטרקטיביות הם צריכים להיות רגשניים ולחשוף את מה שהם מרגישים בפניהן מתי שרק אפשר. אפילו שזו לא הדמות המדויקת שצוירה באמצעי התקשורת, זה לפחות היה הכיוון אליו כיוונו.

למה נשים חושקות בגברים ´´של פעם´´?

למרות העלייה ברמת השוויון בין נשים וגברים יש דברים שקשה יותר לשנות. התפקיד המסורתי של גבר נשאר בתת-מודע של רוב הנשים. אפילו הפמיניסטיות ביותר ימצאו את זה קשה לצאת עם גבר שמתנהג בצורה רגשית מידי.
נשים מחפשות לרוב גבר שיספק להן תחושה של בטחון שיהווה כתף חזקה שעליה יוכלו להישען במקרה ונתקלים בקשיים. בואו נגיד שאם אישה תתפרק בפני בעלה על כך שאינה עומדת בעומס התמונה הזו תיתפס בצורה הרבה פחות שלילית מאשר גבר שיתפרק כך אל מול אשתו. שוב, גם בעיניהן של לוחמות השוויון הגדולות ביותר.

איך מגיעים לאיזון?

כמובן שאיני מתכוון לכך שגברים צריכים להתהפך לגמרי ולהפוך למכונות חסרות לב, יש מקום לרגש וצריך לדעת לשלב אותי. אני מתכוון לכך שעל-פי עניות דעתי גברים צריכים להתנהג יותר כמו הסטריאוטיפ של פעם מאשר לפי הסטריאוטיפ הרגשני שהופץ לאחרונה.
יש מקום לדיבורים על רגשות ולפתיחות עם בת הזוג שלנו, אך אסור לברוח למקום הזה של חולשה והתפרקות מכיוון שאנו חושבים שזה יעורר אלינו משיכה, זה לא עובד ככה. אף אחד לא אוהב דברים מפורקים וזו המחויבות שלנו בתור גברים להישאר שלמים וחזקים אל מול תלאות החיים.


אז, איפה כל הגברים של פעם? אולי הם עדיין איתנו ורק צריכים להפוך תקליט? אני מבין שהרבה אנשים שקוראים את המאמר לא יסכימו איתי ואשמח לשמוע את דעתכם בנושא.

איפה כל הגברים של פעם ?

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

הפרטנר המושלם

הפרטנר המושלם

פורסם בתאריך: 15/05/2012 14:00:22

בכל הקשור למיניות כולנו מחפשים אחר הפרטנר המושלם. אבל מי הוא/היא. מהם המאפיינים של פרטנר/ית שכזה?

סווינגרס

סווינגרס

פורסם בתאריך: 30/03/2011 13:18:23

סווינגרס הינו חילופי זוגות. זוג נשוי או זוג לחיים המחליט לשדרג את ההנאות שלו, את הכיף, את חיי המין ופונה לחילופי זוגות.

להביא את השכנה לסוכה

להביא את השכנה לסוכה

פורסם בתאריך: 07/10/2014 16:58:42

סקס בסוכה הוא משהו שלא הרבה ניסו... אך בהחלט יכול להיות על חושי. איך? בואו לגלות את הסודות שיעבירו לכם חג סקסי במיוחד

3 סוגים של גברים – מי הגבר שלך?

3 סוגים של גברים – מי הגבר שלך?

פורסם בתאריך: 05/01/2021 11:22:42

ימי הקורונה הכניסו אותנו חזק אל אתרי ההכרויות, והכל במטרה למצוא את האחד שיעניק לנו אושר ויוציא אותנו מהבדידות. אז רגע לפני שאת יוצרת לך פרופיל בואי להכיר 3 סוגים של גברים שמחכים להכיר אותך.

פסח סוער אחרי כמה כוסיות

פסח סוער אחרי כמה כוסיות

פורסם בתאריך: 03/04/2012 13:05:10

חג הפסח הוא זמן מעולה לחגיגות מיניות. אמנם אחרי ליל-הסדר הבטן מלאה , אבל אחרי כמה כוסיות קשה לחשוב על סקס.

תורת הטנטרה

תורת הטנטרה

פורסם בתאריך: 09/10/2013 09:51:17

מהיכן מגיעה תרבות הטנטרה בפועל? כיצד ניתן ליישם טנטרה ואיך היא קשורה למונחי סקס?

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר