אימון לזוגיות

למי ממומלץ לגשת לאימון זוגי?

לפי אמרה ידועה, זוג שאינו מתווכח מידי פעם הוא זוג חסר אהבה אמיתית. אנו מבלים עם בן זוגנו זמן רב בדרך-כלל ולכן אין פלא שמריבות צצות מידי פעם. במידה והקשר לא חשוב לנו במיוחד, אנו מרגישים שהפערים הם קריטיים ולא קיימת אפשרות לפתרון, סביר להניח שנפעל לסיים את הקשר ולמצוא לנו בן זוג אחר. לעומת זאת, קיימים מצבים שבהם הקשר חשוב לנו במידה רבה (כמו למשל בנישואין) ואין ברירה אלא למצוא פתרון שיאפשר לנו לגשר על הבעיות. אחד מהפתרונות המקצועיים למצב הזה נקרא ´אימון לזוגיות´.

מזה בכלל אימון לזוגיות?

כולנו כבר מכירים את המושג הלועזי "קואוצ´ינג" (בעברית "אימון אישי"). בקצרה, מדובר בשיטה שבה מקדמים אנשים בעזרת תמיכה ובניית יעדים אישיים שבהם האדם צריך לעמוד במטרה להשתפר. מאמנים כאלו קיימים באינספור תחומים הנעים בין אימון אישי לחיים, לעסקים, למנהלים ועוד. כאמור, גם בתחום הזוגיות צצו מאמנים רבים שמטרתם הינה לעזור לאנשים הסובלים מבעיות במערכת היחסים שלהם.

בתחילת התהליך אחד מבני הזוג או שניהם מגדירים יחד עם המאמן ובהדרכתו את מטרותיהם האישיות בנוגע לזוגיות ומפרקים אותן למטרות קטנות יותר. כידוע כשלאדם קיימת מטרה ספציפית ומוגדרת עולה במידה רבה הסיכוי שיצליח לעמוד בה ויזכה להצלחה.

בהמשך, המאמן מסייע לאדם להתמודד עם קשיים העולים במהלך ניסיונותיו למימוש היעדים. המאמן לא פותר בעבור האדם את הבעיות עצמן אלא מספק לו תמיכה, עידוד וייעוץ. אחד החלקים החשובים ביותר בתהליך עצמו הוא פיתוח היכולות האישיות של האדם, יכולות שלהן הוא זקוק כדי להתמודד עם האתגר.

למי מתאים אימון לזוגיות?

למרות היותו של האימון ממוקד בדרך-כלל בעזרה לגישור על בעיות במערכת הזוגיות, היום כל אחד שמרגיש קצת חוסר ביטחון ויכולת בתפקודו הזוגי יכול לפנות למאמן זוגי. זה כולל גם אנשים רק הכירו מישהו ומעוניינים שהקשר יצליח מלכתחילה, אנשים נשואים שרוצים לפתור בעיות כדי למנוע את התפרקות הקשר ואפילו אנשים המסתובבים באתרי

היכרויות וירטואליים ורוצים לשפר את סיכוייהם למציאת אהבה.
מה שחשוב לזכור זה שלאדם צריכה להיות מוטיבציה ראשונית ורצון לשפר את המצב. ללא מוטיבציה והתמדה, אפילו המאמן המוצלח ביותר לא יוכל לעזור.

יש לנו בעיה בקשר, לפנות בהקדם למאמן זוגיות?

התשובה לשאלה זו היא לא! לא שאימון זוגי הוא אינו דבר חיובי, אלא שלצערנו ישנם הרבה מתחזים רבים ולא מקצועיים שמסתובבים בשוק ומציעים את עצמם לכל דורש. לכן, חשוב מאוד לוודא שהאדם אליו פונים הינו מאמן מוסמך, מקצועי ובעל המלצות.

יצא לכם לעבור תהליך של אימון זוגי? נשמח אם תוכלו לחלוק איתנו את חוויותיכם והמלצותיכם.

אימון לזוגיות

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

עולמו הסודי של הסטוץ

עולמו הסודי של הסטוץ

פורסם בתאריך: 09/03/2021 12:26:09

הם שוברים את הכלים ואת כל המוסכמות על מונוגמיה ועל זוגיות ואהבה. הם לא חוששים לחשוף את עצמם ולהשתמש בגופם ככלי שיספק להם תענוג. מיטה זרה לילה אחרי לילה ממש לא מפחידה אותם.

פנטזיות סקס

פנטזיות סקס

פורסם בתאריך: 28/09/2011 09:53:03

לכולנו יש פנטזיות סקס, אבל האם זה תקין והאם זאת פעולה מומלצת? או שאולי הגוף שלנו משדר לנו משהו לא טוב?

למבוגרים בלבד

למבוגרים בלבד

פורסם בתאריך: 02/03/2011 12:29:20

אתרי אינטרנט למבוגרים בלבד מושכים אליהם מיליוני גולשים בכול יום. כאן תמצאו את תמצית המידע על אתרים מסוג זה.

על גברים מקצוענים ועל סקס

על גברים מקצוענים ועל סקס

פורסם בתאריך: 19/06/2014 10:35:28

אז מיהו הגבר שאיתו ניתן לעשות סקס חפוז? האם אפשר לעשות עם כל גבר סקס חד פעמי? היכנסו והבינו מי הם הגברים הללו...

אין סוף לריגושים

אין סוף לריגושים

פורסם בתאריך: 23/10/2012 12:46:40

מרביתנו חושבים כי החיים במהותם אפורים ומשעממים. אבל אתם יודעים שזה לא נכון, אתם יודעים שאם מחפשים ומנסים מוצאים.

דרכים לפתות את הצד השני

דרכים לפתות את הצד השני

פורסם בתאריך: 08/05/2012 11:00:18

אין דבר יותר מהנה מלזכות ללילה עם מושא תשוקתנו. אבל איך משיגים אותו/ה? הכנו עבורכם רשימה של דרכי פיתוי.

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר