אימון לזוגיות

אימון לזוגיות - 18/08/2011 10:42:55
הגב על מאמר זה
בני אדם נבדלים אחד מהשני, לעיתים הבדלים אלו אינם ניתנים לגישור, ולכן זוגות פונים למאמני זוגיות אז מתי כדי לגשת לייעוץ זוגי?
אימון לזוגיותלפי אמרה ידועה, זוג שאינו מתווכח מידי פעם הוא זוג חסר אהבה אמיתית. אנו מבלים עם בן זוגנו זמן רב בדרך-כלל ולכן אין פלא שמריבות צצות מידי פעם. במידה והקשר לא חשוב לנו במיוחד, אנו מרגישים שהפערים הם קריטיים ולא קיימת אפשרות לפתרון, סביר להניח שנפעל לסיים את הקשר ולמצוא לנו בן זוג אחר. לעומת זאת, קיימים מצבים שבהם הקשר חשוב לנו במידה רבה (כמו למשל בנישואין) ואין ברירה אלא למצוא פתרון שיאפשר לנו לגשר על הבעיות. אחד מהפתרונות המקצועיים למצב הזה נקרא ´אימון לזוגיות´.

מזה בכלל אימון לזוגיות?

כולנו כבר מכירים את המושג הלועזי "קואוצ´ינג" (בעברית "אימון אישי"). בקצרה, מדובר בשיטה שבה מקדמים אנשים בעזרת תמיכה ובניית יעדים אישיים שבהם האדם צריך לעמוד במטרה להשתפר. מאמנים כאלו קיימים באינספור תחומים הנעים בין אימון אישי לחיים, לעסקים, למנהלים ועוד. כאמור, גם בתחום הזוגיות צצו מאמנים רבים שמטרתם הינה לעזור לאנשים הסובלים מבעיות במערכת היחסים שלהם.

בתחילת התהליך אחד מבני הזוג או שניהם מגדירים יחד עם המאמן ובהדרכתו את מטרותיהם האישיות בנוגע לזוגיות ומפרקים אותן למטרות קטנות יותר. כידוע כשלאדם קיימת מטרה ספציפית ומוגדרת עולה במידה רבה הסיכוי שיצליח לעמוד בה ויזכה להצלחה.

בהמשך, המאמן מסייע לאדם להתמודד עם קשיים העולים במהלך ניסיונותיו למימוש היעדים. המאמן לא פותר בעבור האדם את הבעיות עצמן אלא מספק לו תמיכה, עידוד וייעוץ. אחד החלקים החשובים ביותר בתהליך עצמו הוא פיתוח היכולות האישיות של האדם, יכולות שלהן הוא זקוק כדי להתמודד עם האתגר.

למי מתאים אימון לזוגיות?

למרות היותו של האימון ממוקד בדרך-כלל בעזרה לגישור על בעיות במערכת הזוגיות, היום כל אחד שמרגיש קצת חוסר ביטחון ויכולת בתפקודו הזוגי יכול לפנות למאמן זוגי. זה כולל גם אנשים רק הכירו מישהו ומעוניינים שהקשר יצליח מלכתחילה, אנשים נשואים שרוצים לפתור בעיות כדי למנוע את התפרקות הקשר ואפילו אנשים המסתובבים באתרי

היכרויות וירטואליים ורוצים לשפר את סיכוייהם למציאת אהבה.
מה שחשוב לזכור זה שלאדם צריכה להיות מוטיבציה ראשונית ורצון לשפר את המצב. ללא מוטיבציה והתמדה, אפילו המאמן המוצלח ביותר לא יוכל לעזור.

יש לנו בעיה בקשר, לפנות בהקדם למאמן זוגיות?

התשובה לשאלה זו היא לא! לא שאימון זוגי הוא אינו דבר חיובי, אלא שלצערנו ישנם הרבה מתחזים רבים ולא מקצועיים שמסתובבים בשוק ומציעים את עצמם לכל דורש. לכן, חשוב מאוד לוודא שהאדם אליו פונים הינו מאמן מוסמך, מקצועי ובעל המלצות.

יצא לכם לעבור תהליך של אימון זוגי? נשמח אם תוכלו לחלוק איתנו את חוויותיכם והמלצותיכם.

אהבת את מה שקראת? זה הזמן לעשות LIKE!

עדיין לא נרשמת לאתר! מצטרפים עכשיו ומתחילים להנות ולהגשים פנטזיות.
עדיין לא נרשמת לאתר - הצטרף/י עכשיו בחינם
הגב על מאמר זה
מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:
  • עוברים לגור עם בן הזוג - אחת ההחלטות המשמעותיות ביותר בזוגיות שלנו, היא ההחלטה לעבור לגור ביחד ולהתקדם לשלב משמעותי יותר בזוגיות.
  • בליינד דייט - איך בוחרים את הלוק המנצח לבליינד דייט? הכנו עבורכם מדריך שיעזור להפוך את הבליינד דייט הבא שלכם לחלומי.
  • אתרי הכרויות בישראל - שוק ההיכרויות הוירטואליות בישראל הוא עצום מרגישים שהלכתם לאיבוד בין כל האתרים? היום נעשה לכם סדר בדברים.
  • היכרויות וירטואליות - חשבתם שהכרויות וירטואליות זה רק לביישנים? תחשבו שנית! השיטה החדשה והמדליקה להכרת בן/ת זוג לכל מטרה.
  • הצעות לדייט ראשון מיוחד - הדייט הראשון הוא בדרך כלל המכריע, הוא זאת אשר תקבע האם תהיה פגישה נוספת ולכן היא חייבת להיות מיוחדת ובלתי נשכחת.
  • זה הזמן ליזום קשר - זה לא פשוט ליצור קשר עם אנשים חדשים וזה לא פשוט לנסות ליזום קשר, אך יש לזה גם יתרונות רבים, אז כיצד ניתן ליזום קשר?


כל התגובות למאמר:
עדיין לא נכתבו תגובות להודעה
כל הזכויות שמורות - אתר הכרויות XYDate ©