זוגיות מוצלחת

איך לשמור על זוגיות מוצלחת?

יצאתי אל השטח ושאלתי זוגות מה הטיפ שלהם לזוגיות מוצלחת

אם יש לכם בן או בת זוג ואתם מחפשים דרכים לשמור על הזוגיות שלכם - להיכנס לאתר היכרויות זו בוודאי לא הדרך!

כמובן, אנו, העם היהודי, אופטימיים, ויודעים שאהבתנו מחכה לנו ממש כאן מעבר לפינה, ואנו, חושבים תמיד צעד אחד קדימה וחשוב לדעת מבעוד מועד איך עלינו לשמר את הזוגיות שנמצא כאן ממש עוד מעט.
אם כך, על מנת לתת את המידע המהימן והאותנטי ביותר, יצאתי אל השטח ושאלתי מספר לא מבוטל של זוגות אשר גרים יחד או נשואים - מה הטיפ שלהם לזוגיות מוצלחת.

אלו הממצאים מהשכיח ביותר אל הפחות (אך לאו דווקא פחות חשוב):

1- זמן משותף: לקבוע מפגשים קבועים ביחד רק שניכם, זה שאתם יוצאים קבוע לא אומר שאתם צריכים להפסיק לצאת לדייטים (עם בן הזוג כמובן ולא עם מישהו אחר...). לקבוע ארוחת בוקר פעם בשבוע, סרט וכו´. מפגשים אלה נעשים עוד יותר קריטיים ברגע שנכנסים לתמונה ילדים.

2- זמן נפרד אחד מהשנייה: זה נשמע לכם סותר (אבל זה לא). חשוב לא לאבד את הזהות האישית של כל אחד, לשמור על ה"אני", אם זה בתחביבים, ביציאות עם חברים ועוד. פרגנו אחד לשנייה חופש פעולה.

3- יציאה מהשגרה: לאלו היכולים להרשות לעצמם בתקופת מיתון קשה זו, רצוי לפחות פעם בשנה לקחת חופשה משותפת יחד, קצת נופש, בטן-גב, אם בארץ או בחו"ל. אם אפשר, גם מומלץ להישאר יחד לאחר הגעתכם למלון, במקום שאת יוצאת לשופינג ואתה לבריכה.

4- לדעת לוותר ולהתפשר: חשוב לדעת לעמוד על דעתך אך לא על חשבון בן/בת הזוג. לפעמים נתעקש על משהו רק מתוך עקרון, החוכמה בזוגיות היא לדעת לשים את צרכי האחר לפניך.

5- מילה טובה: לעולם לא ירד ערכה של מחמאה, גם אם התרגלתם אחד לשנייה, גם אם אתה מכיר בעל-פה את כל הבגדים שלה, הראה מופתע והחמא לה על מלבושה. גם את, תטפחי לו את האגו- על אף השוביניזם הטוען כי רק המין היפה זקוק למחמאות, גם הגברים צמאים לטפיחות אלה. כמובן, לא לשכוח את שלושת המילים היקרות מפז (ולא, אין הכוונה ל´איפה האוכל שלי?´ או ´כואב לי הראש´).

6- מגע: עם הזמן, זוגות נוטים לקחת את השני/ה כמובן מאליו וכך גם את גופם. חשוב לזכור לתת חיבוק עוטף, נשיקה רכה, עיסוי, ואיך לא, מימוש המגע האולטימטיבי (וכן, הכוונה לפרו ורבו).

7- תקשורת טלפונית: במהלך היום, גם כשעסוקים, וגם אם זה הזמן היחיד שיש לכם לנשום לרווחה אחד מהשנייה, חשוב להזכיר לשני/ה שאתם חושבים עליו/ה. אם זה בשיחת טלפון או הודעות טקסט (ולא, אין הכוונה ל´ערה?´).

8- לא ללכת לישון עצבניים: לא משנה איזה ריב, גם הקטן ביותר, תמיד יסלים אם לא נקטע אותו באיבו. במקום להוציא אנרגיה על ריבים, הוציאו אותה על דברים מועילים יותר (ולא, אין הכוונה לספונג´ה).

9- פתיחות: תקשורת באופן כללי בין בני הזוג היא מאוד חשובה לשימור הקשר, ועל אחת כמה וכמה תקשורת פתוחה, כנות, להוציא ולדבר על הכל במקום לטאטא מתחת לשטיח (את הניקיונות תשמרו לפסח).

10- שפה משותפת: מה שיפה בזוגות שנמצאים ביחד זמן רב, הוא שמספיק שהאישה תרים גבה ובעלה יענה "כן, הורדתי את הזבל ומחר התור לרופא" או שהגבר ימלמל מילה והאישה בתמורה תענה "כן, אני יודעת, וסופ"ש אנחנו אצל ההורים שלי". חשוב לשמור על שפה, הבעות וחוויות משותפות ביניכם, וכמו הדברים הטובים, כך גם את השליליים לא צריך תמיד לחלוק עם כולם. השאירו את הכביסה המלוכלכת בפנים, (אם כבר בניקיונות עסקינן).


לסיכום, אצל כל זוג מערכת ההפעלה עובדת אחרת, ומה שמתאים לאחד לא בהכרח יתאים למשנהו, עשו מה שעובד בשבילכם, והכי חשוב- הקשיבו ללב, ומה שהאינסטינקט אומר- עשו ההיפך!

זוגיות מוצלחת

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

כמה פעמים רצוי להתקשר ?

כמה פעמים רצוי להתקשר ?

פורסם בתאריך: 17/05/2012 17:39:23

בכל קשר חדש עולה השאלה ´´כמה פעמים ביום צריך להתקשר?"אך ניתן לנסות לשער על-פי המצב.

אהבה בקיץ

אהבה בקיץ

פורסם בתאריך: 08/05/2011 15:11:54

מה עוד אפשר להגיד על הקיץ? שמש, ים, בחורים ובחורות בבגדי ים, ואיך מכל הדברים הללו ביחד נמצא אהבה לתקופת הקיץ?

איך לצלם את עצמך לאתרי הכרויות

איך לצלם את עצמך לאתרי הכרויות

פורסם בתאריך: 27/07/2021 14:12:25

החלטתם לפתוח פרופיל באתר היכרויות? החלטה מצוינת! עליכם להציג את עצמכם בצורה כמה שיותר מפורטת באמצעות אתר ההיכרויות

סיפורי מכונת כביסה

סיפורי מכונת כביסה

פורסם בתאריך: 19/08/2014 13:24:36

בעודי אומרת לו שאני רטובה, החל כל האקט המטורף. נראה לי שמשהו לא תקין אצלי במכונה, אמרתי לו. הוא אחז חזק בשדיי ומצץ את פטמותיי...

לאהוב או להתאהב ?

לאהוב או להתאהב ?

פורסם בתאריך: 26/07/2012 15:18:24

לבטח שאלתם את ההורים שלכם איך הם הכירו? מה שבטוח שזה היה שונה מההווה שלנו

הצד שלו הצד שלה

הצד שלו הצד שלה

פורסם בתאריך: 23/02/2012 13:22:54

בכל ויכוח יש שני צדדים – הצד שלו והצד שלה. אבל איך יודעים מהי האמת, אבל בסוף הפיוס הכי כיף.

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר