איך לשמור על זוגיות מוצלחת?

איך לשמור על זוגיות מוצלחת - 05/12/2010 18:07:44
הגב על מאמר זה
יצאתי אל השטח ושאלתי מספר לא מבוטל של זוגות אשר גרים יחד או נשואים - מה הטיפ שלהם לזוגיות מוצלחת.
זוגיות מוצלחתאם יש לכם בן או בת זוג ואתם מחפשים דרכים לשמור על הזוגיות שלכם - להיכנס לאתר היכרויות זו בוודאי לא הדרך!

כמובן, אנו, העם היהודי, אופטימיים, ויודעים שאהבתנו מחכה לנו ממש כאן מעבר לפינה, ואנו, חושבים תמיד צעד אחד קדימה וחשוב לדעת מבעוד מועד איך עלינו לשמר את הזוגיות שנמצא כאן ממש עוד מעט.
אם כך, על מנת לתת את המידע המהימן והאותנטי ביותר, יצאתי אל השטח ושאלתי מספר לא מבוטל של זוגות אשר גרים יחד או נשואים - מה הטיפ שלהם לזוגיות מוצלחת.

אלו הממצאים מהשכיח ביותר אל הפחות (אך לאו דווקא פחות חשוב):

1- זמן משותף: לקבוע מפגשים קבועים ביחד רק שניכם, זה שאתם יוצאים קבוע לא אומר שאתם צריכים להפסיק לצאת לדייטים (עם בן הזוג כמובן ולא עם מישהו אחר...). לקבוע ארוחת בוקר פעם בשבוע, סרט וכו´. מפגשים אלה נעשים עוד יותר קריטיים ברגע שנכנסים לתמונה ילדים.

2- זמן נפרד אחד מהשנייה: זה נשמע לכם סותר (אבל זה לא). חשוב לא לאבד את הזהות האישית של כל אחד, לשמור על ה"אני", אם זה בתחביבים, ביציאות עם חברים ועוד. פרגנו אחד לשנייה חופש פעולה.

3- יציאה מהשגרה: לאלו היכולים להרשות לעצמם בתקופת מיתון קשה זו, רצוי לפחות פעם בשנה לקחת חופשה משותפת יחד, קצת נופש, בטן-גב, אם בארץ או בחו"ל. אם אפשר, גם מומלץ להישאר יחד לאחר הגעתכם למלון, במקום שאת יוצאת לשופינג ואתה לבריכה.

4- לדעת לוותר ולהתפשר: חשוב לדעת לעמוד על דעתך אך לא על חשבון בן/בת הזוג. לפעמים נתעקש על משהו רק מתוך עקרון, החוכמה בזוגיות היא לדעת לשים את צרכי האחר לפניך.

5- מילה טובה: לעולם לא ירד ערכה של מחמאה, גם אם התרגלתם אחד לשנייה, גם אם אתה מכיר בעל-פה את כל הבגדים שלה, הראה מופתע והחמא לה על מלבושה. גם את, תטפחי לו את האגו- על אף השוביניזם הטוען כי רק המין היפה זקוק למחמאות, גם הגברים צמאים לטפיחות אלה. כמובן, לא לשכוח את שלושת המילים היקרות מפז (ולא, אין הכוונה ל´איפה האוכל שלי?´ או ´כואב לי הראש´).

6- מגע: עם הזמן, זוגות נוטים לקחת את השני/ה כמובן מאליו וכך גם את גופם. חשוב לזכור לתת חיבוק עוטף, נשיקה רכה, עיסוי, ואיך לא, מימוש המגע האולטימטיבי (וכן, הכוונה לפרו ורבו).

7- תקשורת טלפונית: במהלך היום, גם כשעסוקים, וגם אם זה הזמן היחיד שיש לכם לנשום לרווחה אחד מהשנייה, חשוב להזכיר לשני/ה שאתם חושבים עליו/ה. אם זה בשיחת טלפון או הודעות טקסט (ולא, אין הכוונה ל´ערה?´).

8- לא ללכת לישון עצבניים: לא משנה איזה ריב, גם הקטן ביותר, תמיד יסלים אם לא נקטע אותו באיבו. במקום להוציא אנרגיה על ריבים, הוציאו אותה על דברים מועילים יותר (ולא, אין הכוונה לספונג´ה).

9- פתיחות: תקשורת באופן כללי בין בני הזוג היא מאוד חשובה לשימור הקשר, ועל אחת כמה וכמה תקשורת פתוחה, כנות, להוציא ולדבר על הכל במקום לטאטא מתחת לשטיח (את הניקיונות תשמרו לפסח).

10- שפה משותפת: מה שיפה בזוגות שנמצאים ביחד זמן רב, הוא שמספיק שהאישה תרים גבה ובעלה יענה "כן, הורדתי את הזבל ומחר התור לרופא" או שהגבר ימלמל מילה והאישה בתמורה תענה "כן, אני יודעת, וסופ"ש אנחנו אצל ההורים שלי". חשוב לשמור על שפה, הבעות וחוויות משותפות ביניכם, וכמו הדברים הטובים, כך גם את השליליים לא צריך תמיד לחלוק עם כולם. השאירו את הכביסה המלוכלכת בפנים, (אם כבר בניקיונות עסקינן).


לסיכום, אצל כל זוג מערכת ההפעלה עובדת אחרת, ומה שמתאים לאחד לא בהכרח יתאים למשנהו, עשו מה שעובד בשבילכם, והכי חשוב- הקשיבו ללב, ומה שהאינסטינקט אומר- עשו ההיפך!

אהבת את מה שקראת? זה הזמן לעשות LIKE!

עדיין לא נרשמת לאתר! מצטרפים עכשיו ומתחילים להנות ולהגשים פנטזיות.
עדיין לא נרשמת לאתר - הצטרף/י עכשיו בחינם
הגב על מאמר זה
מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:
  • קשר טוב - מהו קשר טוב ומיהו בן הזוג אותו נוכל לחיות במשך שארית חיינו במסגרת זוגית ולהקים איתו משפחה? מעט על בניית קשר זוגי פורה.
  • אהבה ממבט ראשון - אהבה ממבט ראשון היא שאלה עתיקת ימים, ונראה שתמשיך ללוות אותנו עוד זמן רב. האם זוהי אהבה או שמא תשוקה רגעית?
  • להרשם לאתר הכרויות - סיימתם מערכת יחסים ארוכה או שבכלל לא נהנתם מכזו. כולם מסביב מנסים לשדך לכם בני זוג. זה הזמן להרשם לאתר הכרויות.
  • איך נזהרים באתר הכרויות? - אתר הכרויות הוא כוכב לא ידוע. אז ממה צריך להזהר באתר הכרויות? איך עושים את זה נכון? הכל בכתבה שלפניכם.
  • מהי אהבה - מהי אהבה? מהי המילה הזו שמדירה שינה מעיננו, גורמת לדמעות, לאושר, לכאב, לגעגועים ולתשוקה?
  • להתחיל קשר חדש - איך מתחילים קשר חדש? למה זה לפעמים כ"כ קשה? ואיך עושים את זה נכון? המורכבות בהתחלת מערכת יחסים חדשה.


כל התגובות למאמר:
1. התגובה נשלחה על ידי רונן , בתאריך 21/07/2011 23:52:52
אני רוצה לזיין
מי זורמת אני חייבב חזיןן אני חרמן לא רוצה זונות אני אוהב כוס חם ותחת יפה
כל הזכויות שמורות - אתר הכרויות XYDate ©