אהבה ושקרים

נתחיל באמרה ידועה – ´באהבה ומלחמה אין חוקים´. מכירים? המכנה המשותף בין אהבה ומלחמה היא שלא משנה האמת, מה שמשנה בסופו של דבר הוא לנצח. וכשזו הנחת היסוד שלנו, לא קשה להבין את הסיבות של אנשים להשתמש בשקרים במטרה לזכות באהבה. אבל אם נחשוב על הנושא, כולנו משקרים במובן כלשהו. אפילו כשאנחנו משחקים אותה משהו שאנחנו לא, אפשר לטעון שזה הוא גם סוג של שקר. אז איפה כל הסיפור מתחיל ואיפה הוא נגמר? היכן הגבולות?

לשקר בשביל לזכות באהבה.

שירים וסיפורים אין-ספור נכתבו על מה שאנשים יעשו בכדי לזכות באהבת ליבם. להביא את הירח, לשנות את האופי ואפילו יש המוכנים למות למען האהבה. כל זה טוב ויפה. אבל הרבה אנשים בוחרים בדרך קלה יותר, הם ´מספרים´ שהם יעשו כל מיני דברים עבור אהבתם, אבל הם רק מספרים!
התנהגות נפוצה נוספת היא של אנשים המודעים לכך שאהבתם מחזיקה בסטנדרטים מסוימים בנוגע לבני/בנות הזוג שלו/ה. כולנו מכירים את האנשים שבדייט הראשון משחקים אותה כאילו הם איזה משהו מטורף אבל בתכל´ס הם ממש לא ברמה שהם מתיימרים להיות.
אלו דוגמאות לשקרים ממש לא מקובלים, אך נפוצים. אבל מהם סוגי השקרים המקובלים יותר בשלב טרום-מערכת היחסים?

אהבה ושקרים לבנים.

למרות מה שיגידו רבים, לדעתי, לשחק אותה משהו שאתה לא, גובל בשקר. קחו דוגמא. דמיינו שאתם מתחילים בקשר עם בחורה. הבחורה מתנהגת בצורה מסוימת שהיא מאמינה שאתם תעדיפו. יחד עם זאת, אתם מציגים בפניה מראש מי אתם, אילו העדפות יש לכם ואילו דברים אתם לא מוכנים לקבל. הבחורה ממשיכה להתנהג בצורה שהיא יודעת שאתם מקבלים וככה עוברים להם כמה חודשים טובים. אתם נמצאים בקשר שבו אתם מאושרים והכול נראה טוב ויפה. פתאום, משום מקום היא מתחילה להתלונן על דברים שאותם קיבלה בהבנה ואפילו בהתלהבות קודם לכן. בהמשך היא כבר אומרת שהיא לא מוכנה לקבל התנהגויות מסוימות שלכם יותר.
מה קרה? הבחורה שרצתה אתכם, שיחקה אותה משהו שהיא לא בכדי לזכות בכם, בכדי שתיקשרו אליה ואז פתאום פוף, הכול מתהפך. אם זה לא לשקר, אז מזה לשקר?

אהבה ושקרים.

כפי שאני בטוח שכבר הבנתם, אהבה ושקרים זה שילוב שאיני תומך בו כלל וכלל. אפשר בפעמים הראשון להתנהג בצורה חיובית יותר, אבל ממש לשקר, זה כבר פשוט לא יפה.
יותר מכך, מהשילוב הזה של אהבה ושקרים לא יכול לצמוח שום דבר טוב. אמנם קיימת תחושה של אושר בהתחלה, אך סופו של כל שקר הוא להתגלות. האכזבה פשוט לא שווה את זה.


אהבה ושקרים, שילוב נפוץ אך לא מומלץ. מה איתכם? חושבים אחרת? ספרו לנו את דעתם בנושא.

אהבה ושקרים

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

סקס חם או סקס סתם

סקס חם או סקס סתם

פורסם בתאריך: 12/08/2010 22:37:55

האם מותר לשדר מיניות אם רוצים למצוא אהבה? בנות, תרצו או לא, זה נושא שמעסיק רבות מאתנו. ומה הגברים חושבים על כך?

מה גברים אוהבים

מה גברים אוהבים

פורסם בתאריך: 15/12/2011 15:57:23

מי שחושבת שקל לספק גברים טועה טעות חמורה. התשובה לשאלה מה גברים אוהבים מורכבת ומסובכת.

מה עושים ביום חורפי

מה עושים ביום חורפי

פורסם בתאריך: 30/08/2012 12:41:38

יום חורפי הינו מועד מושלם לבילוי זוגי. למרות שהבילוי מתרחש לרוב בין כתליו של הבית,יש פעילויות אינטימיות שניתן לקיים כזוג.

הזאב והוידאומט

הזאב והוידאומט

פורסם בתאריך: 25/12/2012 11:29:44

מי אמר שסיפורים לפני שינה קשורים רק בכיפה אדומה? גם לזאב תפקיד יש תפקיד לא רע.

דייט ראשון – מה עושים

דייט ראשון – מה עושים

פורסם בתאריך: 19/04/2012 16:32:37

ואם חשבתם שאת החלק המסובך כבר עברתם, שאלו את עצמכם: ´מה קורה בדייט הראשון?´ הנה כמה טיפים שימושיים.

מהי אהבה

מהי אהבה

פורסם בתאריך: 05/10/2011 13:55:04

מהי בכלל אהבה? רגש ספונטני או רגש המתפתח עקב תהליך ארוך טווח? במאמר ננסה לענות על שאלה זו.

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר